Röövlimuusikal “Puujala ja Ükssilma sõda” etendub juulis Vääna Mõisas ja Tallinnas Bastioni Aias

Lugu ise algab nii: Röövlite saare kõige kuumem abielupaar olid Puujala Maali ja Silver Ükssilm, kes said kuulsaks sellega, et aina kaklesid. Lõpuks ütles kohtunik, et tema enam nende tülisid ei lahenda vaid klaarigu edaspidi omad asjad ise. Ja ei möödunud päevagi, kui Puujala Maali kuulutas oma mehele – Silver Ükssilmale – sõja. Nii läks lahku 10 röövliperet – naised läksid Maali metsaröövlite jõuku, mehed Silveri mereröövlite bandesse! Ja läkski sõda lahti! Kõik käis muudkui aga selle nimel, et kummad on ägedamad, kas naised või mehed!? Ja eks pärast oli ju ikka magus jälle ära leppida, sest ehkki naised olid meeste arvates maod ja mehed naiste meelest sead – ega ilma üksteiseta ka hakkama ei saadud!
Ühesõnaga – probleemid tuttavad ja aegumatud – olgu aeg täna või mitusada aastat tagasi nagu antud loos.
Kaunite Noorte Muusikateatris on röövlimuusikali lavastatud nii mürsikute kui noortega ja eriti kuulsaks sai lugu mööda Eestit ringi tuuritades, peaosalisteks ooprisopran Pirjo Levandi (Maali) ja pianist Antti Kammiste (Silver). Nimekaid tegijaid jätkus sedakorda peale esipaari veelgi – lauljad Mait Maltis, Ele Millistfer, Janika Sillamaa, Freddy Tomingas ja ka tänaseks lahkunud Silvi Vrait. Võitlus- ja kaklusstseenide lavastaja – näitleja Tanel Saar juhtis vägesid otse lavalt, sest tema kanda oli ka esikakleja roll.
Pärast “Puujala-tuuri”, kui ka sellenimeline muusikaliraamat oli välja antud ja laulud raadios kuumaks mängitud, sai lugu tuule tiibadesse ja võeti kavasse mitmete teatritruppide poolt, nii et ühel ajal mängiti seda nii Saaremaal kui Pärnus ja Kohtlajärvelased tegid oma etendusest lausa filmi.
Nüüd ongi paras aeg “Puujala ja Ükssilma sõda” taaskord publiku ette tuua ja toimub see 8.juulil kell 19.00,  9. juulil kell 12.00 ja 17.00 Vääna Mõisa Vabaõhulaval ning 10.juulil kell 12.00 Tallinnas Bastioni Aias. Mängivad Noorte Muusikateatri õpilased. Lavastaja Gerda Lukkonen, muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja ja võitluskoreograaf Tanel Saar (VAT-teater). Peatselt lähevad ka piletid Piletilevisse müüki!

Comments are closed.