Laagrid

2023 aasta suveks oli Kaunite Koolil kokku plaanitud 4 suvelaagrit – 2 linnalaagrit Auna 6 – koolimajas, kus ööseks minnakse koju ning Muusikalilaager Murastes ja Filmilaager ilmselt Pärnus – kõik laagrid toimusid ja läksid TÄIE ETTE!

 1. Linnalaager „Printsess hernel” – 19.juuni kuni 22.juuni.
  Toimumiskoht oli Auna koolimaja, autor ja lavastaja Kaari Sillamaa, koreograafid Kalli Karmel Jaani ja Pille-Triin Trumm.
  Mis toimus:
  Hans Christian Anderseni tuntud lugu eksinud printsessist, kes ballile jõudes pälvib printsi suure tähelepanu, kes aga oma seisuse tõestuseks ühe öö peab magama madratsikuhjal, mille alla peidetud hernetera. Ja mitmed muud koomilised sündmused enne õnnelikku lõppu!
  Printsesse oli palju, aga põhiprintsessi rolli tegi Anete Ahven ja Hernetera rolli Loviise Lehtmets.
  Saal oli vaatajaid täis ja ka laagriga jäid kõik tegijad-näitlejad (vanuses 6-16a) rahule.
 2. Filmilaager Pärnus, kus vändatati fantaasiafilm „Mäng“ – 8. juuli kuni 12.juuli 
  Kaunite Kooli filmide nimistus on valmiv film „Mäng“ nr. 33, esilinsatus – 15.septembril 2023 kinos Artis.
  Muusikal „Mäng“ on laval olnud varasemalt 2 korda – mõlemal korral on lavastanud selle Hille Savi. Libreto ja muusika autor ning kostüümikunstnik Janika Sillamaa, režissöör-lavastaja ka filmil, samuti muusikajuht Hille Savi, koreograaf Johanna-Elise Kabel, peaoperaator Virko Veskoja, kunstnik Mari-Ann Mardo, valgus Mats Kangur ja veel palju teisi tegijaid! Filmis osaleb 38 Kaunite ja mitte-kaunite õpilast, lisaks õpetaja Katre ja vilistlased Kertu Raja ja Fatme Helge Leevald, kes nüüdseks on ka Pärnu Endlas näitleja.
 3. Muusikalilaager „Lumivalgeke” – 25. juuli kuni 29.juuli – Murastes, kus viimasel päeval toimus 2 etendust – kell 15.00 ja kell 18.00 – kohalikule publikule, laagriliste peredele ja muudele külalistele.
  Autorid Kaari (libreto) ja Janika Sillamaa (muusika), lavastaja, koreograaf ja lavakunstnik Katre Jaani, muusikajuht Sireli Salum, kostüümikunstnik Marian Perkmann, lava ja rekvisiidid Andre Luurmann ja Kaia Häelme. Peale laagrit saabusid koolijuht Kaari meilile rohked kiiduavaldused etenduse kohta ja nõuti et see peaks jääma repertuaaritükiks!
  Nimiosas Viona Vipper, prints Mathias Peškov, Kuri Kuninganna Anna Danilson, Nõid-kuninganna Kalli Karmel Jaani jt
 4. Linnalaager„Valguses ja varjus” – 14.august kuni 18.august
  Toimumiskoht Auna koolimaja, autor ja lavastaja Janika Sillamaa.
  Pariis 1890. Kabaree garderoobi intriigid ja draamad. Artisti kireva elu 2 poolt, see mis on glamuurse maailma eest varjus, ning see mis lööb lõkkele prožektorite valguses.
  19.sajandi lõpp oli pöörane aeg. Pariis oli kunstimaailma keskpunkt, aga ka ebasündsate meelelahutuste pealinn. Need kaks maailma põimusid teineteises, luues ja hävitades loetud minutite jooksul terveid kogukondi….
  Kõik laval figureerinud tegelased on ajalooliselt ka tõesti eksisteerinud!
  Samuti tükk, millega soovitati pöörduda firmade poole – kelle pidudel võiks säärane 30-minutiline muusikaline-vallatu-riivatu lavalugu aset leida! 

Comments are closed.