Lavastused

2020

 1. „Lumekuninganna” muusikal Hans Christian Anderseni ainetel (esiet.10.02.2020). Autor, lavastaja ja muusikajuht Janika Sillamaa, koreograafid Johanna-Elise Kabel ja Andrus Muuga. Lavakunstnik Andrus Muuga, kostüümikunstnik Janika Sillamaa, grimmikunstnikud Eliise Sepp ja Signe Mallene.
  Laval Noorte Muusikateatri 24 õpilaset vanuses 13 kuni 17a. Nimiosas Viona Vipper.
  Etendused toimuvad 10. ja 12. veebruaril Lindakivi Kultuurikeskuses (Lasnamäel) kell 12.00 ja kell 19.00. Piletid hinnaga 7.- ja 5.- (lapsed, õpilased ja pensionärid) müügil Piletilevis ja (piletite olemasolu korral) tund enne etendust kohapeal.
  Etendus on üle 2 tunni pikk ja ühe vaheajaga.

2019

 1. „Vahva rätsep” muinasjutt-muusikal vendade Grimmide muinasjutu ainetel (esiet. 2.04.2019). Autorid Kaari ja Janika Sillamaa, lavastaja, kunstnik ja koreograaf Katre Jaani. 
  Etendusest:
  „Vahva rätsep” on kuulus muinasjutt vendade Grimmide sulest, mis meie Laste Muusikateatri poolt muusikaliseks näitemänguks seatud.
  Lugu räägib rätsep Villemist, kes lõi 7 kärbest ühe hoobiga, läks siis maailma rändama ja kuulsust koguma.
  Oma teel kohtus ta paljude põnevate tegelastega, s-h Hiiglasega, püüdis kinni kaks röövlit – Punnsilma ja Pikknina, kes kuningalinna kimbutanud olid ja võitis lõpuks ka pirtsaka printsess Liisu südame. Lõpp hea kõik hea – ja rätsepastki võib saada kuningas!

  Mängivad 7-12 aastased Laste Muusikateatri õpilased, nimiosas Grant Partasjuk. Hiiglane on Noorteteatrist laenatud – Martin Alexander Roolaht.

 2. „Mäng” muusikaline põnevik (esiet. 15.04.2019). Autor Janika Sillamaa, lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja, lavakunstnik Riina Andresen, kostüümikunstnik Janika Sillamaa.
  Etendusest:
  Mäng on lugu tänapäeva koolilastest, kel on kõigil üks ühine kirg – arvutimängud.

  Ühel heal päeval hakkavad lapsed kaduma. Kui teismeline häkker Mari taipab, et kadumised on seotud salapärase arvutimänguga, otsustab ta oma oskused proovile panna, ning salapärase virtuaalse Siili abiga neile päästeoperatsioon korraldada.
  Keset druiide, rüütleid ja muid kuningas Arturi-aegseid muinasaja tegelasi hakkavad ühtäkki oma elu elama ka Siil, Rukkilill, Koidula ja teised eestlastele tuttavad tegelased.
  Palju segadust, muusikat Keldipungist Kaerajaanini ning õnnelik lõpp.

  Mängivad 11-13 aastased Laste Muusikateatri õpilased – just sama vanad, kui arvutimängusõltlastest tegelased lavalgi.

 3. „Katki” muusikaline sotsiaaldraama (esiet. 4.05.2019). Autor, lavastaja, muusikajuht ja kunstnik Kaarel Orumägi, koreograafid Kaarel Orumägi ja Kertu Raja.
  Etendusest:
  Sandra on tavaline 16-aastane tüdruk, kes kolib väikesest maakohast suurde linna. Peagi mõistab ta, et ei kuulu uues koolis ühtegi seltskonda ning leides end erakuna suure hulga inimeste keskelt, süttib tema peas tuluke, otsida lohutust sotsiaalmeediast.
  Ta loob endale võlts-konto ning hakkab läbi interneti elama hoopis põnevamat ja kirevamat elu. Oma ilusas ja rikkas kehastuses tunneb ta end päev-päevalt tähtsamana ning tasahilju hiilib ülbus ja üleolevus temaga kaasa ka argiellu, kus keegi temalt sellist käitumist ei oota.
  Aina enam tõugatakse teda eemale ning depressioon saabub salaja „katkise“ tüdruku hinge.
  Milliseks muudab sotsiaalne lõhestumine? Kes varitseb internetis kauni näolapi taga? Kuidas olla üks paljude teiste hulgast ja kelle abil lõpmatust valedeahelast vabaneda? Sellele ja paljudele teistele küsimustele annab vastuse noortelavastus „Katki“
  Laval Noorte Muusikateatri õpilased, kes esitavad etendusi kahes koosseisus. Peaosas – Sandra rollis Astrid Näälik ja Brigitta Ambur.

   

 4. „Jõuluingli lugu” laulumäng (esiet. 6.12.2019). Autor Kaari Sillamaa, lavastaja, lavakunstnik ja koreograaf Katre Jaani, muusikajuht Laura Virkkunen, kostüümikunstnik Maia Vahtramäe.
  Etendusest:
  Inglikesed sõidavad jõulu eel haigele Lumeeidele külla ja üks neist – Õnneingel – kukub poolel teel saanist välja.
  Metsas ekseldes satub ta algul Kollipere koopasse, siis Lumememmede külla ning kohtub terve hulga katkiste Robotitega. Üksteist aidates leitakse lahendus kõigile probleemidele – nii et lõpp hea, kõik hea!
  Lustakas lastetükk vahvate laulude ja tantsude ning ägedate kostüümidega. 
  Laval Laste Muusikateatri noorema rühma 7-12a õpilased. Peaosas Maare Murd.
 5. „Nukkude jõuluball” laulumäng esitamiseks lasteaedades (esiet.9.12.2019). Autor, kunstnik ja lavastaja Kaari Sillamaa.
  Etendusest:
  Ühes lasteaias juhtub nii, et õhtul kui peab toimuma jõuluball, läheb elekter ära – mitte ainult selles lasteaias vaid kogu linnas, sest väljas on torm. Lapsed ja vanemad saadetakse koju ja ball lükatakse edasi. Mis aga toimub mängunurgas? Mänguasjad, kes ei saa rahulikult magada, kuna kõik tuled süttivad korraga keset ööd põlema, sest elekter tuleb ootamatult tagasi, otsustavad ise balli korraldada – kuna kõik nagunii on ärkvel. Nii toimubki Nukkude jõuluball!
  Mängivad Muusikateatri solfedžotrupi õpilased, kes olid ise ka abiks päris mitme laulu liikumise kujundamisel.

   

2018

 1. „Verelegend“ vampiirmuusikal (esiet. 15.04. 2018) Autor, lavastaja ja kunstnik Janika Sillamaa. Muusikajuht Kaarel Orumägi, koreograaf Kertu Raja.
  Tutvustus:
  Inimene on juba oma olemuselt selline, et teda köidab kõik, mis on salapärane, kättesaamatu ja varjatud. Kuna viimastel aastatel on maailma vallutanud mitmed fantastilised, väljamõeldud või kohaldatud mütoloogiaga fiktsioonmaailmad, siis tuli autoril mõned aastad tagasi mõte mõned „Fantasmid“ muusikasse kirjutada.
  Vampiiride ja Püha Graali liine pidi kaevates ja asju uurides hakkas välja kooruma hoopis isesugune müütide kogum, mis üksteisega põimunult lavale jõuab.  Tegemist on gnostilise seebiooperiga igas mõttes – verdtarretama panevad olendid, keerulised suhted ning palju muusikat.
  Muusikali „Verelegendi“  keskseks teemaks on demooniliste olendite – vampiiride – soov lunastuse ja vabaduse järele. Vanade uskumuste kohaselt võib neetud hing saada rahu, kui talle tuua „püha vere“ ohver.  Kui 2000 aastat maa peal rännanud Maarja Magdaleena kohtub tänaval oma kauge järeltulija „püha vereliini kandjaga“, hakkab tööle iidne maagia, mis äratab maapõhjas Öödeemon Lilithi.  Vampiirid asutavad end teele…..Loomulikult ei puudu esiplaanilt ka armastuslugu, kus  elutüdimuses vireleva  noormehe ellu astub läbi ajakoridori Valge Daam.  Tegevus viib meid vahepeal ajas tagasi ajaarvamise algusaastatesse – algkristlaste kogunemipaika, ning 13. sajandi katarite kindlusse Lõuna-Prantsusmaal.
  Suurem osa tegelasi on kindla mütoloogia või ajaloolise taustaga tüübid, kes autori nahaalsuse või veidruse tõttu siin kokku saavad.
  Paljud nimed kannavad endas sümboleid ja omavad Euroopa kultuuriruumis üles kasvanud inimese alateadvuses  erinevaid emotsioone. Esit. Noorte Muusikateatri õpilased
 2. Ühe armastuse lugu“ haldjamuusikal (esiet. 15.05.2018)
  Libreto ja muusika autor Kaari Sillamaa, lavastaja ja kunstnik Kertu Raja, muusikajuht Hille Savi, koreograaf Mari-Ann Kaare
  Etendusest:
  Maailmas on ikka nii, et vaatad mistahes valdkonda – igal asjal on nii heledam kui tumedam pool ja piirjoon nende vahel võib tihti üsna ähmane olla.
  Nii on see ka “Ühe armastuse loos”, mis viib vaataja looduslikku muinasjuttu, kus metsas on kohad sisse võtnud kaks eriilmelist kuningriiki – Haldjate ja Krääbuste oma.
  Haldjad on oma eesmärgiks seadnud looduse kaitsmise ja hoidmise, krääbused – vastupidi – selle rüüstamise ja solkimise. Kuigi ei haldjad ega krääbused kipu oma riigist väljas käima, uitab Krääbuste riigis üks erand – nõiutud haldjaprints Fal, kel on keelatud Haldjariiki siseneda tema isa mineviku pattude pärast. Et nõidusest pääseda, peab Fal leidma haldjaprintsessi armastuse ja temaga saama haldjalapse, kes sünnib pilvekesest, kui printsi ja printsessi hingeõhud on segunenud. Printsess leidubki – tema nimi on Lail, aga selgub, et tal on võistleja – ka krääbuste printsess Kräule on hakanud nõiutud prints meeldima.
  Kes kelle saab? Millised looduskatastroofid see kolmnurk kaasa toob ja kas ehk on abi sellest, et prints Falil on olemas  teisik – tema unenäo näol? Segadust suurendavad ka Öö Emand ja Päevaperenaine, kes ei suuda leppida, et nad Taevariigis mõlemad võrdselt tähtsad on ning rida muid värvikaid tegelasi.
  Mängivad Laste Muusikateatri vanema rühma õpilased.
 3. „Punamütsike“ – laulumäng (esiet. 19.04.2018) on kuulus muinasjutt, mille erinevad versioonid on nii vendadel Grimmidel kui Prantsuse muinasjutumeistril Charles Perrault`l. Meie loo variant on Janika Sillamaalt (libreto ja muusika), mis vürtsitatud Katre Jaani poolt.
  Etendusest:
  On üks pere, kus Vanaema oma metsamajas on haigestunud ja lapselaps, keda rahvas Punamütsikeseks kutsub, läheb teda vaatama ja rohtu ning head-paremat viima. Tee viib läbi metsa, kus elab teadagi ka Hunt. Aga on ka mitmeid muid tegelasi, nii kahe-kui neljajalgseid ja lisaks veel kõiki muid, sest lavastaja Katre fantaasia on piiritu.
  Punamütsike – Heti Stella Kisel, Hunt – Roland Kuklane, Ema – Mia-Ly Tooming, Vanaema – Kalli Karmel Jaani ja kõik muud värvikad rollid samuti Laste Muusikateatri noorema rühma esituses!
 4. „Emadepäev Lillekuningriigis“ lühinäidend lasteaedadele (esiet. 23.04.2018) Autor ja lav.Kaari Sillamaa, kostüümid Janika Sillamaa. Mängis solfedžorühmade ühistrupp kahes koosseisus. Nimiosas Marianna Tuisk/Mia Ly Tooming, teistes osades Liisa Karm/Vanessa Maribel Mägi, Annaliise Anvelt/Vivian Vardja, Pille-Triin Trumm/Maarja Malva, Maria Katarina Roolaht/Jennifer Märtson, Mathias Peškov/Grant Partasjuk, Sarah Sophia Kraas/Adeele Allas, Kalle Karmel Jaani/Katrina Jõenurm.

   

 5. „Printsess hernel“ laulumäng (24.05.18) Autor Kaari Sillamaa, lavastus Hille Savi ja Merlin Porkma. Mängis Mudilaste Laulu- ja näitering, peaosas Eliisabel Sära Metsala, teistes osades Albert Joala, Birgithe Mia Vanem, Britt Ida Loviisa Zujev, Eliise Dartšašvili, Gerda Urbas, Piia Rebeka Tambek ja Robert Rahu Metsala.

   

 6. „Rapuntsel” laulumäng (24.05.2018) Autor Kaari Sillamaa, lavastajad Merlin Porkma ja Siiri Pappel, kostüümid Janika Sillamaa. Mängis Mudilasteater, nimiosas Miina Maria Link, teistes osades Agnes Kaljo, Arabella Veskus, Chasper Peškov, Elisabeth Vigand, Emily Sienna Kanter-Pope, Laura Christina Kaldre, Liisa Pärtelpoeg, Margaret Lustverk, Mia-Helena Loik, Oliver Annes Kabel, Roosi Koppel, Thom-Marten Salum,Thule Marie Malleus
 7. „Tuhkatriinu” muinasjutt-muusikal vendade Grimmide loo järgi (23.11.2018). Autorid Kaari ja Janika Sillamaa, lavastaja ja koreograaf Katre Jaani, kunstnik Riina Andresen. Mängis Laste Muusikateatri noorem rühm. Nimiosas Elisabet Kruusmets.
  Etendusest:
  „Tuhkatriinu”, nagu „Lumivalgeke” ja „Okasroosikegi”, on vendade Grimmide muinasjutuvaramu üks  kuulsamaid ja armastatumaid lugusid. Sedagi on aastakümnete vältel aina uuesti ja uuesti jutustatud, kirjutatud, lauldud, tantsitud ja kinolinal näidatud.
  Meie  „Tuhkatriinu” on muinajutt oma klassikalises headuses, kus vaeslaps kurjade võõrasõdede ja võõrasema kiusata ja kamandada on, tänu Haldjale aga ballile pääseb, seal Printsi südame võidab ja temaga siis abiellub. Loomulikult toimub ka hulk imesid ja lõpuks kuldkingakese proovimine. 
  Selle muusikali etenduse ajaks valmis kirjastus Virgol ka „Tuhkatriinu” muusikaliraamat, kus see libreto, noodid ja tagakaane vahel ka CD. Illustratsioonideks mitmes lavastuses mänginud õpilased.
 8. „Kullaketrajad“ etnorokkmuusikal Friedrich Reinhold Kreutzwaldi muinasjutu järgi (esiet. 18.12.2018)
  Autor ja muusikajuht Janika Sillamaa, lavastaja, kunstnik ja koreograaf Kaarel Orumägi.
  Laval Kaunite Kunstide Kooli õpetajad, vilistlased ja külalisena Norman Salumäe.
  Kevadetendusteks, mis toimusid märtsis 2019, valmis ka „Kullaketrajate” kuuldemängu CD, mille esitluseks viimased etendused antigi.
  Saateks:
  Kullaketrajate” muinasjutt oli Janika Sillamaa huviorbiidis juba umbes kümme aastat tagasi, kui Kaunite Kunstide Kool ja Keila SOS Lasteküla plaanisid koos ühe vabaõhumuusikali lavale tuua. Plaanid olid suurejoonelised, aga lõpuks takerdusid need osalt bürokraatia ja teisalt valede suhtumise taha. Nii jäi tookord kuld ketramata”
  Kui nüüd Kaunite Kooli 25. hooaja jõulude paiku lähenes ümmargune sünniaastapäev ka vanameister Kreutzwaldil (26.12.2018 möödus tema sünnist 215 aastat), Eesti 100 juubeliaasta nagunii oli käimas, saigi mitu juubelit ühendatud ja kuulus muinasjutt kõigele tähtsale pühendatud.
  See, et lavale seekord õpetajad panna, oli koolijuht Kaari Sillamaa mõte. Varasemalt olid õpetajad küll koos õpilastega suurmuusikalides mänginud, isekeskis aga mitte. Nii astuvadki lavale kolm kuningasoost neidu Luule – vanem õde (Kertu Raja), Leelo – keskmine õde (Laura Virkkunen) ja Eha – noorem õde (Hille Savi) ja ketravad kuldlõnga – peaaegu lava lae all suurtel dekoreeritud Kastidel hiigelvokirattaid keerutades. Omateada on nad nõiamoor Ajatari (Janika Sillamaa) tütred, kes nad omalajal vanematelt varastanud on. Ajatar on emana nõudlik ja ei luba mitte ketramist katkestada, kuna siis on oht, et kuldlõng katkeda võib. Aga kuningalinnas käivad asjad omasoodu – kuninganna Säde (Katre Jaani) ja kuningas Aulemb (Kaarel Raidam) on mures poja pikaleveninud jahiretke tõttu. Kuningapoeg Koit (Mait Mikussaar) pole aga sugugi jahipidamise kütkes vaid hoopiski armuvõrku langenud, kui kogemata Ajatari majja sattunud. Nooem õde Eha on tema meeled köitnud ja juba on nad ka koos metsa jalutama läinud. No ja eks see kuldlõng seepärast siis katkeski. Ja pahandused sellest saavadki alguse.
  Tegelastest veel niipalju, et on mitmesuguseid sulelisi: Tark Valge Lind Kaaren, kes ju tegelikult must, aga tema austamiseks peab teda valgeks nimetatama (Norman Salumäe), Kotkas (Kaarel Raidam), Harakas (Katre Jaani) ja et linnutarkusest ka kasu oleks, on igas õiges õukonnas ka linnukeeleoskaja olemas – siin loos on selleks aednik Agu (Andrus Muuga). Et aga pahast Ajatarist jagu saada, on mängu toodud Põhjala Tark (Franck Reisner, kes vahepeal on ka vihane jahiülem Vihane).
  Kaunite Kooli Muusikateatrite ajaloos on üks kuuldemäng ka varem plaadistatud – selleks on „Lumivalgeke”, mis on tänaseni tore kuulamine vabal ajal.
  Et „Kullaketrajad” poleks mitte tavaline muusikaalbum vaid oleks just kuuldemäng, oli tegijate-näitlejate soov, kuna muusika ja tekst loos on teiseteist täiendavad ja rikastavad ning neid oleks patt lahutada.
  CD on müügil VIRGO poes.

2017

 1. „Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks“ – suurmuusikal Annemarie Selinko romaani järgi (esiet. 24.03.2017) Libreto ja muusika autor Kaari Sillamaa. Lavastaja, kunstnik ja koreograaf Katre Jaani, muusikajuht Janika Sillamaa, koormeister Hille Savi, solistide juhendaja Kaarel Orumägi. Muusikal on Marseille´i siidikaupmehe tütrest, kellesse olid armunud 19. sajandi kaks kõige mõjuvõimsamat valitsejat – Prantsusmaa keiser Napoleon Bonaparte ja Rootsi kuningas Karl XIV Johan. Esimesega oli Désirée kihlatud, teisega abielludes sai temast aga Rootsi kuningliku Bernadotte´ide dünastia esiema. Inim- ja armusuhetele kontrastiks näeb ka ajaloolisi suursündmusi, kõrgseltskonna glamuurile sekundeerib vaeste linnaosa oma kõrtside ja kerjuslastega. Ja suur osa tegelasi, kes laval laulma pandud, on päriselt olemas olnud. Esitasid Muusikateatri kõik vanuseastmed, paljud vilistlased, õpetajad ja külalised. Suuremates rollides Getter Jaani (Désirée Clary, lõpus Rootsi kuninganna Desideria) Artur Rassmann (Napoleon I), Bert Pringi (Jean Baptiste Bernadotte, lõpus Rootsi kuningas Karl XIV Johan), Janika Sillamaa (keisrinna Josephine), Reet Paavel (Madam Mére ehk Napoleoni ema) jt. Etendust mängiti kevadel 6 ja sügisel veel 8 korda.
 2. „Imeline muna“ – laulumäng lasteaedadele (esiet. 21.04.2017) Autor ja lavastaja Kaari Sillamaa. Mängivad Lasteteatrite valiktrupid.
  Ööbik käib Harakale, kes lauluvõstluse kaotas, närvidele ja viimane otsustab kätte maksta. Selleks oleks tarvis, et kestaks igavene päev, sest ööbikud ju päeval ei laula. Vaja vaid Kuu taevasesse aeda luku taha panna, et öö tulla ei saaks. Aeda valvab aga Võtmehaldjas, kes elab Imelise Muna sees.
 3. „Karukihv“ – ürgajamuusikal Salme KK suurel laval (esiet. 3.05.2017) Libreto Kaari Sillamaa, muusika Janika ja Kaari Sillamaa. Lavastaja, kunstnik ja koreograaf Katre Jaani, muusikajuht Merlin Porkma. Mängis Lasteteatri noorem rühm, nimiosas Nikolas Sild
  „Karukihv“ viib meid aega sadu aastaid tagasi, kus ühel maalapil elutsevad kaks vaenulikku suguharu – heledamat ja jõulusemat tõugu Karukäpad ning tõmmumat ja saledamat tõugu Maokeeled. Sõjakäigult toovad Karukäpad kaasa Maokeelte pealiku poja ja ohverdavad ta oma pühale Karule. Siis aga kuulutavad nii Karukäppade šamaan kui ka Maokeelte ennustaja suguharude leppimist. Ei taha sest kuulda kumbki pealik, ometi läheb ennustus lõpuks täide ja saabub ka suur leppimine.
  Etendust käis vaatamas suur arv algklasside õpilasi ja lasteaialapsi.
 4. „Inetu pardipoeg“ – mudilasmuusikal H. Chr. Anderseni muinasjutu järgi (esiet. 21.05.2017) Autor Kaari Sillamaa. Lavastajad Merlin Porkma ja Siiri Pappel, lavakujundus ja kostüümid Marge Tuisk. Mängis Mudilasteater, nimiosas Heti Stella Kisel.
  Maailmakuulus lugu naljakast pardikesest, kes satub linnuaia pilkealuseks ja seepärast laia maailma põgeneb, naastes lõpuks kauni ja graatsilise luigena.
 5. „Kakuke“ – laulumäng vene muinasjutu järgi (esiet. 21.05.2017) Libreto Kaari Sillamaa, muusika Ele Millistfer. Lavastaja Hille Savi, assistent Merlin Porkma. Mängis Mudilaste Laulu- ja Näitering, nimiosas Kristelle Krooni.
  Tuntud lugu vallatust Kakukesest, kes näljaste laste ja ka kõigi loomade eest ära veeres.
 6. „Läbitantsitud tallad“ – suvemuusikal vabaõhtu laval Vääna-Jõesuus (esiet. 9.07.2017) Autor Kaari Sillamaa, lavastaja Hille Savi, koreograaf Kaarel Orumägi. Mängisid Lasteteatrite õpilased.
  Lugu tuntud muinsjutu “Läbitantsitud tallad” järgi saab alguse tänapäeva klassi õpilastest, kes koos õpetajaga vanades lossivaremetes ekskursioonil on. Klassi pop-tüdruk Kai ja oivik-nohik Taavi eksivad lossi käikudesse ära ja satuvad muinasjutu kuningriiki. Sealt algab juba Grimmide lugu, kus kümme printsessi käivad öösiti kusagil tantsimas, kus nende kingatallad ära kuluvad.
 7. „Kuldkard ja auguga piparkoogid“ – jõululugu seekord lasteaedadele (esiet.1.12.2017) Autor ja lavastaja Kaari Sillamaa. Esitas Lasteteatrite valiktrupp, nimiosas Annaliise Anvelt.
  Lugu Piparkookide ja Kuuseehete sõprusest, mille mõtlematu ja edev Kuldkard peaaegu vussi ajab. Väärtuse õigeks keerata aitab jällegi Rotimutt Ruti saabumine.
 8. „Jõuluingli lugu“ – muusikaline jõulumuinasjutt väiksele lavale (esiet. 6.12.2017) Autor Kaari Sillamaa, lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja. Mängis Lasteteatri vanem rühm.
  Lugu jutustab 7 jõuluinglikesest, kes enne jõule sõidavad haigestunud ristiema Lumeeite vaatama. Metsavahel kukub kõige väiksem – Õnneingel – aga mootorsaanist välja ja jääb üksinda metsa. Minnes tulukese peale, kohtub inglike Kolliperega, sealt edasi veel ka lumememmede ja rikkis robotitega. Kui Õnneingel ristiema juurde jõuab, on robotid kenasti ära parandatud ja jõulud võivad tulla.

2016

 1. “Saabastega kass” – lastemuusikal (esiet. 7.02.2016). Libreto ja muusika Kaari Sillamaa. Lavastaja ja koreograaf Katre Jaani, kunstnik Riina Vanhanen. Esitas Noorteteater, vilistlased ja külalised Maia Vahtramäe, Venno Loosaar, Kristjan Kannukene ja Reet Paavel.
  “Saabastega kass” on lastemuusikal Charles Perrault` muinasjutu järgi. Lugu veskipoiss Philippe´ist, kellele isa surres jättis päranduseks vaid kassi. Aga kõik teavad ju seda niigi – Philippe´ist saab Kassi abiga markii ja ta armub printsess Marieśse. On veel ka Inimsööja, kelle lossi Kass kavalusega noore markii omaks teeb. Loomulikult tulevad pulmad ja nii lõppeb lugu õnnelikult.
 2. „Karuema kool” lühinäidend lasteaedadele (esiet.21.03.2016) Autor Kaari Sillamaa. Lavastaja, muusikajuht ja koreograaf Hille Savi. Mängis Lasteteatri vanem rühm. Lugu mängunurgast, kus Karuema teistele mänguasjadele on asunud tähti ja numbreid õpetama.
 3. “Protsess” – improlavastus Salme KK Tantsusaalis (esiet. 22.04.2016). Autor ja lavastaja Carolin Ligi, kaasates lavastusprotsessi kogu näitetrupi. Esitas Noorteteater
 4. “Mäng” – kaasaja muusikal Salme KK suurel laval (esiet. 13.05 2016). Libreto ja muusika autor Janika Sillamaa. Lavastaja, muusikajuht ja koreograaf Hille Savi, kunstnik Gerda Lukkonen. Mängis Lasteteatri vanem rühm.
  „Mäng“ on lugu teismelistest arvutimängu sõltlastest, kes avastavad ennast virtuaalmaailma vangist.
  Kui noor programmeerija kaotab ka oma parima sõbranna salapärasele mängule, otsustab ta oma oskused proovile panna ning parajat segadust tekitades kadunud lapsed üles leida.
 5. “Kolikambri müsteerium” – räppmuusikal Salme KK suurel laval (esiet. 23.05.2016). Libreto ja muusika autor ja muusikajuht Kaari Sillamaa. Lavastaja ja koreograaf Katre Jaani, kunstnikud Tiia Mare Hunt ja Katre Jaani. Esitas Lasteteatri noorem rühm.
  Lugu räägib müstilisest nurgatoast vanaaegses puumajas, millesse sisenemine rangelt keelatud on.
  Põnev ja emotsionaalne lugu mineviku ja tänapäeva seotusest – ja seda kõike vanade, äravisatud majatarvete, mänguasjade ja isegi albumipiltide kohtumisel tänaste koolilastega.
 6. „Printsesside ball ja Must Võlur” – laulumäng (esiet.mais 2016). Autor, lavastaja ja muusikajuht Kaari Sillamaa, tantsud Siiri Pappel. Esitas Mudilasteater.
  Oli kord Must Võlur, kes vihahoos vangistas kõik muinasjuttudest tuntud printsid. Ei jäänudki siis printsessidel, kelleks Lumivalgeke, Okasroosike, Merineitsi jpt – muud üle, kui omi printse otsima minna.
 7. „Punamütsike” – laulumäng (esiet. mais 2016). Autor Janika Sillamaa, lavastaja, muusikajuht, koreograaf ja kunstnik – Hille Savi. Mängis Mudilaste Laulu- ja näitering
 8. „Lumivalgeke” – muusikal Bastioni hoovilaval (esiet. 12.06.2016) Autor, lavastaja ja kunstnik Janika Sillamaa, koreograaf Kertu Raja. Mängisid Lasteteatri poisid (pöialpoisid) ja Noorteteater. Nimiosas Loora-Eliise Kaarelson
 9. „Puujala ja Ükssilma sõda” – röövlimuusikal Vääna mõisa pargis ja Bastioni hoovilaval (esiet.5.07.2016) Autorid Kaari ja Janika Sillamaa. Lavastaja ja kunstnik Gerda Lukkonen. Muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja. Esitas Noorteteater, nimiosades õpetajad Hille Savi ja Kaarel Orumägi
 10. „Tuhkatriinu” – muusikal Bastioni hoovilaval (esiet.14.08.2016) Autorid Kaari ja Janika Sillamaa. Lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja. Esitas Noorteteater, nimiosas Linda Ellen Toom
 11. „Mardisandi seiklused Kadrilinnas“ – laulumäng esitamiseks lasteaedades (esiet. 9.11.2016) Autor ja lavastaja, muusikajuht ja kunstnik – Kaari Sillamaa. Mängisid valiktrupid Laste- ja Noorteteatrist. Kokku esitati Tallinnas ja Harjumaal 15 etendust!
 12. „Nukukese jõuluöö“ – laulumäng (Silvia Rannamaa jutustuse “Suur mäng” ainetel) Salme KK väiksel laval (esiet. 26.11.2016) Autor Kaari Sillamaa, lavastaja Janika Sillamaa, koreograaf Kertu Raja. Esitajaks Noorteteater, nimiosas Hannelore Karmel Juurikas.
  Noor Kunstnik teeb eksamitööks Nukukese ja kuigi see on keelatud, paneb talle sisse ka südame. Siis saadab ta Nukukese inimeste maailma. Nii seiklused algavad – tekitades keerukaid ja naljakaid situatsioone nii mänguasjade, haldjate kui ka inimeste hulgas.
 13. „Kuldkard ja auguga piparkoogid“ – laulumäng väiksel laval (Tallinki jõulupeod) (esiet.3.12.2016) Autor Kaari Sillamaa, lavastaja ja koreograaf Katre Jaani, muusikajuht Merlin Porkma. Esitasid Lasteteatri noorema rühma valiktrupid.
  Lugu Piparkookide ja Kuuseehete sõprusest, mille mõtlematu ja edev Kuldkard peaaegu vussi ajab. Väärtuse õigeks keerata aitab jällegi Rotimutt Ruti saabumine.
 14. „Lumeeit“ – talvemuusikal Salme KK suurel laval (esiet. 6.12.2016) Autor Janika Sillamaa, lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja, kunstnik Riina Vanhanen. Esitas Lasteteatri vanem rühm.
  „Lumeeit” on vendade Grimmide tuntud muinasjutt Haldjate maal elavast emand Huldast, kelle patjade kloppimisest sajab inimeste maal lund. Eks ikka satub tema juurde esimesena töökas tütarlaps ja alles siis laisk tüdruk, kes oma töö eest ka vastava palga saavad – üks kullavihma ja teine pigi, mida kuulus Kukk ka kade pole külarahvale kuulutama.

2015

 1. „Lihavõttejänese sünnipäevapidu“ lühinäidend lasteaedadele (esiet. 31.03.2015) Autor ja lav.Kaari Sillamaa, mängis LT ja NT valiktrupp, peaosas Asko-Robert Meola, teistes osades Triin Pirso, Kristofer Tappo, Egle Suislepp, Eliis Rebane, Johanna Põldemaa, Marian Perkmann, Viona Vipper, Olivia Liselle Tähismaa.
 2. „Teekond tundmatusse” tantsulavastus (esiet. 23.04.15) Autorid Virgo ja Kaari Sillamaa. Lav.-koreogr. Kertu Raja, kunstnik Riina Vanhanen. Tantsis NT, peaosades Kaisa Triin Tomak/Carolina Nellis, Karoliine Olle/Doris Vahtra ja Rebecca Tamm. Solistrollides veel Linda Ellen Toom, Britt-Kathleen Mere/Kaia-Liisa Kesler, Hannelore Karmel Juurikas/Loora-Eliise Kaarelson ja Asko-Robert Meola/Markus Tamm.
 3. „Aladdini imelamp“ muinasjutt-muusikal (esiet. 5.05.15) Autor Kaari Sillamaa, lav ja muusikaj. Hille Savi, koreograaf Mailis Kalvik, kunstnik Hanna Jõers. Mängis LTV, peaosades Mark Oliver Rahn, Eliisabet Bremann. Suuremates rollides veel Eke Maru Grossschmidt, Eva Maris Küngas, Karoliina Lepik, Martin Alexander Roolaht/Holger Hirmo, Johanna Kits, Hugo Luca Tigane, Brigitta Ambur, Karlin Koshkin, Laura Kohava.
 4. „3 sammu armastuseni“ antiikkomöödia „Amor ja Psyhe“ järgi (esiet. 15.05.15). Autor ja lavastaja Gerda Lukkonen. Mängis NT, peaosades Kaia-Liisa Kesler/Kaisa Triin Tomak ja Markus Tamm/Siim Rammul ning Merilin Kolosovski.
 5. „Rokkivad detektiivid“ krimimuusikal (esiet. 22.05.15) Libreto ja muusika Janika Sillamaa, lav.,koreogr ja kunstnik Katre Jaani. Mängis LTN, peaosades Viona Vipper, Joonas Sirel, Viktoria Kaasik, Maria Paavel, solistrollides veel Joonas Segaert, Anders Patrick Takkis.
 6. „Punamütsike“ laulumäng (26.05.15) Muusika Janika Sillamaa, libreto ja lav. Kaari Sillamaa, tantsud Siiri Pappel, lav.assist. Marge Tuisk. Mängis MT, nimiosas Mirge Velling, teistes rollides Emily Goldin, Karoliina Kuhi, Solveig Agur, Laura Marleen Madis, Reti Marleen Ränk, Marianne Arianda Reedik, Maria Katarina Roolaht, Maria Treufeldt, Jennifer Jüris, Bianca Isabel Maddison, Jennifer Märtson, Silvia Uustalu. 
 7. “Salme” etnorokkmuusikal (esiet.16.11.15)
  Pühendatud Salme Kultuurikeskuse 50-le sünnipäevale!
  Loo aluseks Fr.R. Kreutzwaldi eepos „Kalevipoeg“ – selle saamise, arengu ja valmimise lugu ning ka Salme maja arengulugu Eesti kultuurilis-poliitilisel taustal, alates muinasajast kuni tänapäevani.Süžeeliini kannavad eeposest tuntud tegelased – kanast sündinud Salme, tema õde – munast sündinud Linda ja varesepojast sündinud Orjatüdruk, edasi õekeste Salme ja Linda arvukad kosilased, nende mehed Täht ja Kalev, samuti Kalevi ja Linda noorim poeg Sohni, kellest on kirjutatud eepos „Kalevipoeg“.
  Aga lugu liigub ajas edasi ja nii lisanduvad tegelaste hulka ka Konstantin Päts, nõukogudeaegsed küüditajad ja kompartei funktsionärid ning lõpuks ju ikka ka vaba Eesti kodanikud.
  Kogu lugu raamib loomulikult Vanemuine, kellele sekundeerivad pahalased Sarvik ja Tuuslar.
  Kesksel kohal muidugi Salme – Tähemõrsja – kelle nime on saanud ka juubilar-maja.
  Libreto Kaari Sillamaa, helilooja ja muusikajuht Kaarel Orumägi, lavastaja Gerda Lukkonen, koreograaf Kertu Raja, repetiitor Carolin Ligi. Kunstnik Riina Vanhanen.
  Esitab Noorte Muusikateater + mitmed vilistlased. Esikolmikut mängivad Rebecca Tamm (Salme), Anette Pärn (Linda) ja Britt-Kathleen Mere (Orjatüdruk).
  Kaastegev projektbänd Salme järgmises koosseisus: Oliver Mazurtšak (kitarr), Rain Rämmal (klahvpillid), Martti Laas (bass), Ramuel Tafenau (trummid), Laura Lindpere (kannel), Katariin Raska (torupill), Anna-Maria Rannamägi ja Maris Viisma (viiulid).

2014

 1. „Kadunud sugulane ehk Tsirkus roosiaias“ koguperemuusikal (esiet. 10.04.14) Autor Kaari Sillamaa, lav., muusikaj. Ja kunstnik Janika Sillamaa, koreogr. Kertu Raja. Mängis NT, põhipaare etendasid Gerda Triin Hääl/Grete Olev ja Tarmo Tähiste ning Marleen Vitsut ja Kauro Tafitšuk. Kesksetes osades veel Jaagup Tuisk, Kaisa Triin Tomak, Anette Maria Kuklane, Hannelore Karmel Juurikas, Viona Vipper, Marianna Tuisk ning Anne-Mary Läll, Johann Ortin Õun, Mark Oja, Siim Rammul, Art Simson ja Eke Paul Õun. Suuremates solistirollides Loora-Eliise Kaarelson/Kaia-Liisa Kesler, Vivian Avent/Iris-Maria Rohelpuu, Britt-Kathleen Mere, Anne-Mary Läll, Petrik Vint, Karl Manfred Maran, Kaarel Orumägi, Sulev Võrno (külalisena) jt.
 2. „Limbo“ M. Garpe draama (esiet. 25.04.14) Lav, muus.valik ja koreogr. Reet Paavel, kunstnik Tiia Mare Hunt. Mängis ÜT, peaosades Hille Savi, Iti Niinemets, Ingrid Margus, teistes osades Caisa Sell, Laura Hirvoja, Helerin Laaniste ja Vane Üksküla (külalisena)
 3. „Pöial – Liisi“ muinasjutt-muusikal (esiet. 16.05.14)Autorid Kaari Sillamaa ja Urmas Lattikas. Lav.ja koreograaf Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, kunstnik Katre Jaani. Mängis LT, nimiosas Annaliise Anvelt, solistrollides veel Doris Vahtra, Eliis Rebane, Alice Trükmann, Johanna Kits, Martin Alexander Roolaht, Eke Paul Õun, Brigitta Ambur, Karoliina Lepik, Mark Oliver Rahn, Brittany Krijer, Joonas Segaert,
 4. „Kakuke“ laulumäng (30.05.14) Autor Ele Millistfer, lav. ja muusikaj. Kaari Sillamaa, tantsud Siiri Pappel, kunstnik Marge Tuisk. Mängis MT, nimiosas Emily Goldin, solistrollides veel Johanna Rüütelmaa, Olivia Liselle Tähismaa, Cariina Isabella Aljas, Sofia Helene Pelšs, Reti Marleen Ränk, Triinu Valdvee, Jennifer Märtson, Marianne Arianda Reedik, Maria Katarina Roolaht, Maria Treufeldt, Fernanda Rannap, Mirko Iganus.
 5. „Koerhaldjas Mia“ muinasjutt-muusikal Kadi Urbase raamatu järgi (esiet. 2.12.14) – Mia Jõulumaa projekt Nordeas ja Vanemuises. Libreto ja muusika Kaari Sillamaa, lav.ja koreograaf Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, kunstnik Riina Vanhanen. Mängis LT, nimiosades Marianna Tuisk ja Annaliise Anvelt, solistrollides veel Joonas Segaert, Grete Saue/Olivia Liselle Tähismaa, Eliis Rebane/Alice Trükmann jt. Lisaks vilistlased Kaarel Orumägi, Getter Jaani, Kaarel Raidam ja külalised Kaire Vilgats, Contra ja Emil Rutiku.
 6. „12 kuud“ muinasjutt-muusikal S.Maršaki ainetel (esiet. 8.12.14) – Eesti Kontsertiga koostöös, etendused Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Paides. Libreto Janika Sillamaa, muusika Janika ja Kaari Sillamaa, lav. ja koreograaf Katre Jaani, muusikaj. Janika Sillamaa, kostüümid Kristel Viksi. Mängis NT, peaosades Linda Ellen Toom/Loora Eliise Kaarelson, Kirke Tuul/Britt-Kathleen Mere, Rebecca Tamma/Kaia-Liisa Kesler ja Andri Suga/Johann Ortin Õun. Saatebänd K.J Kullerkupp, K. Pilli, K.R. Rebane, V. Mikhaylova

2013

 1. „Jane Eyre” muusikal Ch. Bronte romaani järgi (esiet. 27.03.2013) Libreto ja muusika Kaari Sillamaa, orkestreering. Kaari ja Janika Sillamaa, Franck Reisner. Lav.ja koreograaf Katre Jaani, muusikaj. Janika Sillamaa, koormeister Hille, lavakunstnik Katre Jaani, kostüümid Kristel Viksi. Mängisid LT, NT, ÜT, nimiosades Laura Kohava ja Keidi Vatter, solistrollides veel Jaagup Tuisk, Eva Maris Küngas, Maria Rannaääre, Kaarel Raidam, Karl Manfred Maran, Margit Kajak, Petrik Vint, Tarmo Tähiste, Kasper Raidam, Anton Besstšotnov, Kaarel Orumägi, Andri Suga, õpetajad Janika Sillamaa, Reet Paavel, Hille Savi ja külalised Silvi Vrait/Kaire Vilgats, Erik Meremaa, Merle Talvik, Riina Irina Roomet, Vane Üksküla, Airi Altnurme, Piret Tatar jt.
 2. „Printsess hernel“ laulumäng (23.04.13) Autor Kaari Sillamaa, lav ja tantsud Kee Abel, muusikaj. Anne-Mary Läll, kunstnik Jana Nõmm. Mängis MT, peaosas Annaliise Anvelt, teistes osades Olivia Liselle Tähismaa, Ekke Marko Reedik, Roland Kuklane, Sofia Helene Pelšs, Marianna Tuisk, Kevin Kuning, Triinu Valdvee, Marianne Arianda Reedik, Maria Katarina Roolaht, Anett-Marii Andresson, Cariina Isabella Aljas, Nikool Abel.
 3. „Emadepäev Lillekuningriigis“ lühinäidend emadepäevaks (23.05.2013) Autor Kaari Sillama, lav. Katre Jaani. Mängis LT, nimiosas Eliis Rebane, solistrollides Meeri Elisabeth Paltmann, Nathali Vaasma, Hannelore Karmel Juurikas, Eliisabet Bremann, Mark Oliver Rahn, Kirke Tuul, Doris Vahtra, Jaagup Tuisk, Karoliine Olle, Marian Perkmann.
 4. „Rünnak köögisahtlile” lühikomöödia Hilli Ranna ainetel (29.05.13) Autor ja lav. Reet Paavel. Mängis NT, peaosades terve trupp.
 5. „Tütarlaste kooli juhtum” muusikaline sotsiaaldraama (esiet. 1.12.13). Autor õpilaste ideede põhjal Kaari Sillamaa, muusika Kaari ja Virgo Sillamaa, Koit Toome. Lav. Elle Kull, muusikaj. Kaari Sillamaa, koreogr. Kätlin Raja, kaklusstseenid Andrus Muuga, kunstnik Riina Vanhanen. Mängis NT. Peaosades Egle Suislepp/Triin Pirso, solistrollides Violeta Osula/Marleen Vitsut, suuremates rollides veel Mark Oja/Asko-Robert Meola, Britt-Kathleen Mere/Anne-Mary Läll, Anette Maria Kuklane, Iris-Maria Rohelpuu, Margit Kajak/Hille Savi, Grete Olev, Karoliine Olle/Samantha A.Zurkin, Jaagup Tuisk/Art Simson, Kaarel Orumägi, Kauro Tafitšuk.
 6. „Lumeeit” muinasjutt-muusikal (esiet. 7.12.13) Libreto ja muusika Janika Sillamaa, orkestr. Janika Sillamaa ja Franck Reisner. Lav.ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, kunstnik Katre Jaani. Mängis LT, nimiosas Johanna Kits/Meeri Elisabeth Paltmann, suuremates solistrollides Liis Hell/Carmen Suurkivi, Brigitta Ambur/Eliis Rebane, Alice Trükmann/Kirke Tuul.

2012

 1. „Merineitsi” muinasjutt-muusikal (15.01.12) – staarmuusikal. Autor Kaari Sillamaa. lav ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj- Janika Sillamaa, koormeister ja lav assistent Hille Savi, kunstnik Katre Jaani, mängis NT ja külalisartistid, nimiosas Rosanna Lints. suuremad solistrollid Teele Viira, Mihkel Ratt, ja veel Hille Savi, Kristi Lemmik, Anette Maria Kuklane, Anne-Mary Läll, Keidi Vatter, Kerstin Kaints, Kasper Raidam.
 2. „Impressionistid” meeleolukad pildid 19.saj. kuulsate kunstnike elust (04.04.12) Autor, lavastaja ja kunstnik Janika Sillamaa. Mängis ÜT, kus mehed kõik tuntud kunstnikud: Tarmo Tähiste, Kaarel Raidam, Mario Mäng, Kaspar Virks, Roman Puiestik, Andrus Muuga, Anton Besstšotnov, Sten Uustalu, Sten Ausmees. Ja naised nende naised ja muud: Hille Savi, Maria Samorukova, Sirli Peeduli, Elise Kaselaid, Iti Niinemets, Kristi Lemmik, Kelly Ranne, Katrerina Lipberg, Laura Kukk.
 3. „Emadepäev Lillekuningriigis“ lühinäidend lasteaedadele (esiet. 7.04.2012) Autor ja lav.Kaari Sillamaa, kostüümid Helle Villmann. Mängis LT ja NT valiktrupp, nimiosas Eliis Rebane/Elery Britt Lõhmus, teistes osades Samanta Kruusement/Johanna Põldemaa, Janely Uint/Britt-Kathleen Mere, Marian Perkmann/Laura Kohava, Jaagup Tuisk/Johann Ortin Õun, Karoliine Olle/Handra Helena Perk, Janely Uint/Janely Tislar.
 4. „Printsess Okasroosike” muinasjutt-muusikal (esiet. 01.05.12) Autor Kaari Sillamaa, orkestr. Kaari Sillamaa ja Franck Reisner. Lav.ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, kunstnik Pille Suurna. Mängis LT, nimiosas Samantha-Aleksandra Žurkin, solistrollides Johann Ortin Õun, Jaagup Tuisk, Janely Tislar/Lysette Ranne, Marleen Vitsut/Hannelore Karmel Juurikas, Triin Pirso, Elizabeth Keizars/Brigitta Ambur, Carolina Nellis.
 5. „Lumekuninganna” muusikal (esiet. 11.05.12) Autor, lavastaja, muusikaj, koreograaf ja kunstnik Janika Sillamaa. Mängis NT, nimiosas Helen Männik, solistrollides Kasper Raidam, Anette-Maria Kuklane, Janely Uint, Vivian Avent, Joonas Vatter, Anne-Mary Läll, Kaisa Triin Tomak, Iris-Maria Rohelpuu, Andrus Muuga, Ken Rüütel, Mailis Kalvik, Laura Toomlaid.
 6. „Kahe maailma hotell” E-E-Schmitti draama (esiet. 26.05.12) Lav, muus. valik ja koreogr. Reet Paavel, kunstnik Ave Timberg. Mängisid NT ja ÜT valitrupp: Kertu Raja, Ken Rüütel, Mailis Kalvik, Joonas Vatter, Keidi Vatter, Andrus Muuga, Egle, Suislepp, Linda-Maria Varris.
 7. „Rapuntsel” laulumäng (27.05.12) Autor ja lav. Kaari Sillamaa, assist. Laura ja Paula Timberg, fonogr. Kaari Sillamaa ja Franck Reisner, kostüümid Helle Villmann. Mängis MT, nimiosas Maria Paavel, teistes osades Joonas Segaert, Viona Vipper, Anders Patrick Takkis, Annikki Lugenberg, Lorelai Kreis, Leho Kärner, Cariina Isabella Aljas.
 8. Oratoorium “Kristus” piibli järgi (esiet. 30.11.12) kontsertid Tallinna Metodisti kirikus, Rapla Maarja Magdaleena kirikus ja Salme KK-s. Autor Kaari Sillamaa, dirigent Raul Talmar. Koormeistrid Janne Fridolin, Hille Savi, kaasa tegid LKKK noortekoor, segakoor VoxPopuli ja Advendiorkester. Nimiosas Franck Reisner/Karl Erik Tamme, solistrollides veel Anne-Mary Läll, Helen Männik/Kaisa Holsting, Jaagup Tuisk, Kerstin Kaints/Katerina Lipberg, Keidi Vatter/Kristi Lemmik, Kaarel Raidam, Andrus Muuga, Kaarel Orumägi, Sten Uustalu, lugeja Ken Rüütel/Mart Puust (külalisena).

2011

 1. „Läbitantsitud tallad“ muinasjutt-muusikal (esiet. 19.02.11) Autor Kaari Sillamaa, lav.ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, kunstnik Helen Männik. Mängis LT, peaosades Anette-Maria Kuklane ja Andri Suga, solistrollides veel Maria Talv, Hugo Luca Tigane, Ivonna-Ly Pachel/Marleen Vitsut, Laura Toomlaid, Kristiina Sarv, Britt-Kathleen Mere, Linda Maria Varris.
 2. „Pingviinide paraad“ loodushoiuteemaline laulumäng (esiet. 1.03.11) Autor ja lavastaja Kaari Sillamaa. Kunstnik Katrin Lehtjõe. Mängis LT ja NT väike valiktrupp: Janely Uint, Egle Suislepp, Karoliine Olle, Jaagup Tuisk/Johanna Põldemaa, Anette Maria Kuklane, Triin Pirso, Maarja-Liis Uiboupin.
 3. „Verelegend” vampiirmuusikal (esiet. 20.03.11) Autor, lav., kunstnik ja muusikaj. Janika Sillamaa, arr. Janika Sillamaa ja Franck Reisner, koormeister Hille Savi, koreogr. Kertu Raja. Mängis NT, peaosades Kasper Raidam, Kerstin Kaints, Helen Männik, Carolin Ligi ja Keidi Vatter, solistrollides veel Getter Jaani, Fatme Helge Leevald, Laura-Liisa Lemetsar jt.
 4. „Faust“ rockooper J.W. Goethe tekstile (esiet. 29.04.11) Muusika autor, lav., muusikaj.ja koreogr. Janika Sillamaa, lavakunstnik Villu Feldberg. Mängis ÜT, lisaks NT valiktrupp. Peaosades Kaarel Raidam, Sten Uustalu ja Hille Savi, solistrollides veel Kaisa Holsting, Kasper Raidam, Maria Samorukova, Sirli Peeduli, Sten Krüüner, Fatme Helge Leevald jt.
 5. „Inetu Pardipoeg” laulumäng (21.05.11) Autor ja lav. Kaari Sillamaa, tantsud Fatme Helge Leevald. Kunstnikud Katrin Lehtjõe ja Helen Männik. Mängis MT, peaosas Viona Vipper, teistes osades Annikki Lugenberg, Maria Paavel, Lorelai Kreis, Karolina Jooseb, Gabrielle Kalev, Joonas ja Mattias Segaert, Leho Kärner, Anders Patrick Takkis, kaasa tegi Tütarlaste showtantsutrupp.
 6. „Lumivalgeke” muinasjutt-muusikal (esiet. 1.06.11) Libr.Kaari Sillamaa, muusika ja arr. Janika Sillamaa. Lav., koreogr.ja kunstnik Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi. Mängis LT, NT ja ÜT ühendtrupp, nimiosas Getter Jaani/Hille Savi, suuremates rollides veel Carolin Ligi/Helen Männik, Kasper Raidam, Andrus Muuga, Kaarel Raidam, Kerstin Kaints/Keidi Vatter, Joonas Vatter ning Andri Suga/Jaagup Tuisk, Carolina Nellis/Karoliine Olle, Anette-Maria Kuklane/Nathali Vaasma, Kirke Tuul/Maria Rannaääre, Karoliina Lepik/Elizabeth Keizars, Brigitta Ambur/Eva Maris Küngas ja Marian Perkmann/Hugo Luca Tigane.
 7. „Nukukese jõuluöö“ laulumäng S.Rannamaa lastejutustuse “Suur mäng” ainetel  (esiet. 27.11.11) Insts., muusika ja lav. Kaari Sillamaa, tantsud Anne-Mary Läll. Lavakunstn. Katrin Lehtjõe. Mängis LT ja NT väike valik-trupp, peaosas Samantha Aleksandra Žurkin/Loretta Raid, solistrollides veel Johann Ortin Õun/Stever Pedriks, Anette Lilje/Elisabeth Lukkonen, Anne-Mary Läll/Britt-Kathleen Mere, Hannele Õiglane/Kaisa-Triin Tomak, Kirke Tuul/Triin Pirso jt.

2010

 1. „Valed abielud” muusikaline draama (esiet. 22.03.10) Autor ja lav. Kaari Sillamaa, muusikaj.ja kunstnik Janika Sillamaa, koreogr. Katrin Krause (külalisena). Mängis NT, peaosades Fatme-Helge Leevald ja Kaarel Raidam, solistrollides veel Hille Savi, Andrus Muuga, Helen Männik, Kertu Raja, Janely Uint, Etith Hermann, Kerstin Kaints, Joonas Vatter, Laura Kukk, Carolin Ligi, Kaisa Holsting jt.
 2. „Saabastega Kass” laulumäng (esiet. 23.03.10) Autor ja lav. Kaari Sillamaa, koreogr. Ja kujundus Fatme Helge Leevald. Mängis MT, peaosas Elizabeth Ader, solistrollides veel Maribeth Ader, Greta-Liisa Ilus, Maria Mitt, Elizabeth Keizars, Marian Perkmann, Lorelai Kreis, Karola Lisette Epner, Elisabeth Mitt, Enelin Eelma, Maria Paavel, Nora Liisa Ader.
 3. „Vahva rätsep” muinasjutt-muusikal (esiet. 23.03.10) – staarmuusikal. Libreto Kaari Sillamaa, muusika Janika ja Kaari Sillamaa. Lav.ja koreograaf Katre Jaani, muusikaj. Janika Sillamaa, kostüümid Kristel Viksi. Mängisid NT ja külalisartistid. Nimiosas Anis Arumets, ja veel Anne Arro, Jaanus Saago, Kene Vernik, Eliisa Kõiv, Anneliis Kits, Tanel Saar, Meelis Põdersoo.
 4. „Lihavõttejänese sünnipäevapidu” laulumäng (esiet. 8.04.10) Libreto Kaari Sillamaa, muusika Kaari ja Janika Sillamaa, lavastati 4 erinevat varianti õpilaste poolt. Mängisid LT ja NT segatrupid, nimiosalist Jassi etendasid Andri Suga, Taavet Borovkov, Jaagup Tuisk ja Brenda Jõeäär.
 5. „Mardisandi seiklused Kadrilinnas” laulumäng (esiet. 13.11.10) Autor Kaari Sillamaa. Lav, liikumised, laulude õppimine ja kujund. Hille Savi, Helen Männik. Mängisid LT ja NT valiktrupp, peaosas Andri Suga/Jaagup Tuisk, solistrollides veel Brenda Jõeäär/Janely Uint, Karoliina Lepik/Carolina Nellis, Brigitta Ambur/Marian Perkmann, Eliis Rebane/Handra Helena Perk, Kristiina Sarv/Karoliine Olle, Egle Suislepp/Maria Talv, Henri Maikel Eller/Asko-Robert Meola.
 6. „Kuuma lumega jõulud” laulumäng (18.12.10) Autor ja lav. Kaari Sillamaa, tantsud Fatme Helge Leevald. Mängis MT koosseisus: Viona Vipper, Annikki Lugenberg, Lorelai Kreis, Rasmus Mansberg, Leho Kärner, Maria Paavel, Karolina Joosep.
 7. „Libahunt” muusikaline draama A.Kitzbergi järgi (esiet. 22.11.10)Muusika Kaari Sillamaa, lav. Elle Kull, lavakunstnik Villu Feldberg, koormeister Hille Savi, koreogr. Maido Saar. Mängis NT, kaastegev Rahvatantsukollektiiv Lee. Peaosades Kertu Raja, Janely Uint ja Karpar Virks, suuremates rollides veel Ada-Marie Raud/Sirli Peeduli, Andrus Muuga, Caisa Sell, Joonas Vatter, Kätli Kuusik/Eva Maris Küngas, Kirke Tuul, Tristan Filantšuk

2009

 1. „Mowgli” džunglimuusikal R. Kiplingi järgi (esiet. 17.03.09) Autor Kaari Sillamaa. Lav.ja muusikaj. Janika Sillamaa, koreogr. Kristin Pukka, lavakunstn. Villu Feldberg, kostüümid Kristel Viksi. Esitasid LT, NT, poplauljad, showtantsutrupid ja Vene KK Showballet VISAVI (juh. Žanna Nefedieva). Nimiosas Taavet Borovkov (lisaks ka Margo Maltis ja Frack Reisner), solistrollides veel Helen Männik, Kertu Raja, Carolin Ligi/Gerda Lukkonen, Kaarel Raidam, Hille Savi/Getter Jaani, Andrus Muuga, Anne-Mary Läll, Iiris Jaaska, Martin Paju, Fatme Helge Leevald, Joonas Vatter.
 2. „Hunt ja 7 kitsetalle” laulumäng (12.05.09) Libreto Kaari Sillamaa, muusika ja lav. Ele Millistfer, kunstnik Mari-Leen Peep. Mängis MT
 3. „Vaikust võte” Walter Stenströmi lustmängu „Mölder Tobudiku majasulane“ ainetel (16.05.09). Lav. Reet Paavel, muusika Nino Rota. Mängis NT
 4. „Jõuluingli lugu” laulumäng (esiet. 28.11.09)Libreto Kaari Sillamaa, muusika Kaari ja Janika Sillamaa, Franck Reisner, Hille Savi. Lav. Ada Marie Raud, Edith Hermann, muusikaj. Hille Savi. Mängis LT ja NT valiktrupp. Peaosas Triin Pirso
 5. „12 kuud” muinasjutt-muusikal Maršaki järgi (esiet. 9.12.09) Libreto Janika Sillamaa, muusika Janika ja Kaari Sillamaa. Lav.ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj. Hille Savi, lavakunstnik Janika Sillamaa, kostüümid Kristel Viksi. Mängis LT, peaosades Linda-Maria Varris, Britt-Kathleen Mere, Laura Toomlaid ja Andri Suga.

2008

 1. „Saladin ja Lõvisüda” ajalooline muusikal W.Scotti romaani „Talisman“ ainetel (esiet. 7.02.08) Libreto Janika Sillamaa, muusika Kaari Sillamaa, orkestr. Kristo Matson, dirigent Hando Põldmäe, koormeister Heli Jürgenson, koreogr. Tanja Mihhailova, lavavõitlus Tanel Saar, lavakunstnik Villu Feldberg, kostüümid Kristel Viksi. Otsakooli koor ja sümfooniaorkester+bänd. Rolle mängisid nii NT kui ka Otsakooli õpilased. Peaosades Ott Lepland, Frank Reisner/Keijo Soomelt, Kaarel Raidam, Mari Kormašov, solistrollides veel Anne-Mary Läll, Andri Suga. Anneliis Kits, Getter Raidam/Hille Savi, Lauri Lugu, Anna Kutšinskaja/Kadri Kasak jt.
 2. „Tuhkatriinu” muinasjutt-muusikal (esiet. 22.04.08) Libreto Kaari Sillamaa, muusika, Janika ja Kaari Sillamaa, arr. Janika Sillamaa ja Themuri Sulamanidze. Lav. ja koreogr. Katre Jaani, muusikaj. Ele Millistfer, kunstnik Ilona Lillemägi, Mängis LT, kaasa tegid VK Janika iluvõimlejad. Nimiosas Getter Jaani, solistrollides veel Kasper Raidam, Anette Maria Kuklane jt.
 3. „Lesed” S. Mrožeki absurdikomöödia (esiet. 24.04.08) Lav. ja muus.kujundus Reet Paavel, lavaseadjad ja riietajad Ada Marie Raud, Edith Hermann, Helle Villmann. Mängisid Triin Kull, Caisa Sell, Kersti Hokkanen ja Helen Männik.
 4. „Lucia ja Maiasmokk-Karu“ laulumäng (23.05.08) Libreto Kaari Sillamaa, muusika ja lav. Ele Millistfer, lavaseadjad ja riietajad Ada Marie Raud, Edith Hermann, Helle Villmann, Tiina Abel. Mängis MT, peaosades Suzanna Ivalo ja Marian Perkmann.
 5. „Teekond tundmatusse” tantsulavastus (23.05.08) Stsenaarium Kaari Sillamaa, muusika Virgo Sillamaa. Lav.-koreogr. Kee Abel, kunstnik Merli Kutsar. Tantsis neidude showtantsutrupp. Peaosades Getter Jaani ja Kertu Raja
 6. „Ühe armastuse lugu” haldjamuusikal (26.05.08)Autor Kaari Sillamaa, lav., muusikaj. ja kunstnik Janika Sillamaa, koreogr. Kristin Pukka koormeister Hille Savi. Mängis NT, peaosades Kertu Raja, Helen Männik ja Andrus Muuga
 7. „Teekond tundmatusse” tantsulavastus (28.10.08) Lav.-koreogr. Katrin Krause, kunstnik Kristel Viksi. Tantsis neidude showtantsutrupp, peaosades Getter Jaani, Kertu Raja ja Carolin Ligi.

Comments are closed.