Katrin Lehtjõe

Katrin Lehtjõe Mudilasteatri kunsti ja käelise tegevuse õpetaja
Katrin Lehtjõe on pärit Koselt ja lõpetanud Kose Keskkooli, edasi Kopli Kunstigümnaasiumi Tallinnas ja Eesti Kunstiakadeemia (2002), kus õppis Tekstiilidisaini erialal. Peale EKA lõpetamist oli aastaid samas õppejõud Tekstiilidisaini osakonnas – Kangatrüki stuudio juhatajana.

Kaunite Kunstide Koolis oli Katrin Lehtjõe kõigepealt pikka aega lapsevanem, enne kui tuli Mudilasteatrisse lapsi õpetama. Katrin on laste, lapsevanemate ja kolleegide poolt väga armastatud. Tema soe ja usalduslik suhtlemisviis kutsub kunstitundidesse tihti ka teiste rühmade lapsi peale ettenähtud Mudilasteatri õpilaste. Kunstitunnid on väga põnevad – kunagi ei piirdu need vaid joonistamisega vaid joonistustele lisatakse alati peale värvimist lisandeid, mis teost ilmestavad (vatti lumeks, sulgi lindude sabadeks, litreid printsesside kleitidele ja losside katustele).

Lisaks mudilastele on õp Katrin olnud juhendajaks Noorteteatri tüdrukutele, kui oli tarvis valmistada etendustele kostüümide lisandeid – näit. kullatrükk organza kangale inglitiibadeks (muusikal „Lumekuninganna“)
Katrin on olnud lavakunstnik muusikalile „Printsess Okasroosike” ja laulumängule „Nukukese jõuluöö“.
Samuti on Katrin aidanud lavale kangaid laualinadeks, diivani- ja voodikateteks, baldahhiinvoodi eesriieteks jt krousida (muusikalid „Merineitsi“, „Müllersonide ainus sugulane“ jt)

Katrin Lehtjõe on saanud Aasta Tekstiilitudengi nimetuse ja Mari Adamsoni preemia (2002).
Veel on ta saanud Kreenholmi trükikanga konkursil III koha ja osalenud näitustel „Tase”
(2002) ja „Omadega mäel”(2010).
Katrin Lehtjõel on kolm koolis käivat last: Hugo Luca, Leon Reinhold ja Lilli Eliise, kellest poisid on olnud ja Lilli on tänaseni Kaunite Kunstide Kooli õpilased.
Sünnipäev on 16. jaanuaril

Comments are closed.