Johanna-Elise Kabel

Laste Muusikateatri vanema rühma ja Noorte Muusikateatri lavastaja ja koreograaf

Kaunite Kunstide Kooli Muusikateatri vilistlane. Juba Noorteteatri õpilasena oli paljude lavastuste juures tantsurepetiitor, edasi teinud koreograafiaid algul väiksemaile laagrite lavastustele, siis juba suurtele lavastustele.

Laulma hakkas Johanna eelkoolilapsena – lauluõpetajate Aili Bretti ja hiljem Inga Nurme käe all. Ka tantsimisega tegi ta algust juba väikese tüdrukuna.

Paralleelselt laulmisega on Johanna tegelenud tantsuga Danceland tantsuklubis võistlustants,  V.A.T Tantsustuudios diskotants, Danza Tantsukoolis erinevad jazzi stiilid.

Johanna on lõpetanud Saku Gümnaasiumi ja teinud seal kogu kooliaja vältel aktiivselt kaasa paljudes muusikalides: „Sugar ehk džässis ainult tüdrukud”, „Suvitajad”, „Elasid kord Arendelle`is” (filmide materjalide põhjal) ning „Pipi Pikksukk“ ja „Romeo ja Julia“ kus mõlemas tegi peaosi (vastavalt Pipi ja Julia)

Türil tegutsevas Eesti Noorte Muusikaliteatris osales Johanna-Elise Kabel muusikalides „Sofia“ (Silvia ja Stacy) ja „Marcella“ (Silvia) ning tegi nimirolli „Lumivalgekeses“ 

Kaunite Kunstide Kooli Noorte Muusikateatris kehastas Johanna Talieni – muusikalis „Déseirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks“, Moirat – muusikalis „Verelegend“ ja merineitsi Pärli – muusikalis „Merineitsi“

Johanna on olnud koreograaf järgmistele muusikalidele: „Aladdini imelamp“, „Lumekuninganna“ (koos Andrus Muugaga), „Väike õuduste pood“, „Nukukese jõuluöö“, „Eliitkooli juhtum“, „Kolm musketäri“, „Valed abielud“ jt.
Lavastaja ja koreograaf muusikalidel „Päkapikkude salatehas“ (koos Mark Ojaga) ning suvemuusikalidel „Keisri uued rõivad“ (lavastus kahasse Kaarel Orumägiga) ja „Kes on väike, see on suur“ (koos Mark Ojaga) 

Lavastanud muusikali „Printsess Okasroosike“ ja suvise tantsuetenduse „Haldjad ja Gnoomid“.

Veel on Johanna olnud väga paljudele lavastustele grimeerija

Alates 2019 aastast on Johanna-Elise Kabel bändi Little Mess artist

Peale õpetajatöö Kaunite Kunstide Koolis, annab Johanna tunde veel ka ERR laulustuudio koorilastele, dubleerib laste(multi)filme, esineb koos Mait Mikussaarega erinevates kontsertkavades ning laulab ja tantsib mitmetes revüüetendustes jne.

Sünnipäev on 30. mail
johannaelisekabel@gmail.com

Comments are closed.