Hille Savi

Hille Savi

Hille Savi

Lavastaja ja muusikajuht ning Muusikateatri Segakoori dirigent.

Laste ja Noorte Muusikateatris mänginud 6-aastasest peale, seega kasvanud lavalaudadel. Tänu nüansirikkale sopranile on paljudes lavastustest teinud vokaalselt keerulisi rolle: Okasroosike („Okasroosike” – peaosa), Ingel („Prügimäe Printsess”, mille eest Laste Muusikateatrite Ülevabariigilisel Festivalil pärjati parima kõrvalosa tiitliga), Leedi Hannah („Saladin ja Lõvisüda”), Margareta („Faust” – naispeaosa), Julie Clary („Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”) jpt.

Juhendajana on Hille töötanud lavastustega: koormeistrina: „12 kuud”, „Verelegend”, „Jane Eyre”, „Faust”; muusikalise juhina: „Läbitantsitud tallad”, „Lumivalgeke”, „Printsess Okasroosike”, „Lumeeit”, „Pöial-Liisi”, „Puujala ja Ükssilma sõda”, „Ühe armastuse lugu”; lavastaja ja muusikalise juhina: „Aladdini imelamp”, muusikaline põnevik „Mäng”, „Tuhkatriinu” ja linnalaagri muusikalid „Puujala ja Ükssilma sõda”, „Lumivalgeke” jpt, väikelavastused lasteaedadesse „Karuema kool”, „Jõuluingli lugu” jt.
Hille on loonud muusika jõulumuusikalile „Päkapikkude salatehas”, lisaks mitmeid lastelaule, millest “Issi päikene” on lasteaedades suur isadepäeva hitt!
Filmirežissöörina on lavastanud muinasjutt-filmi „Lumeeit” ja muusikalise fantaasiapõneviku „Mäng”.

Hille on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja omab haridusteaduse magistrikraadi muusikapedagoogikas. Soololaulu on Hille õppinud Ita-Riina Pedaniku juures ja osalenud tema juhendamisel edukalt erinevatel maakondlikel, kui ka rahvusvahelistel lastelauluvõistlustel. Samuti on ta laulnud Lasteekraani Muusikastuudios, Tallinna Reaalkooli erinevates koorides ja ansamblites. Samuti õppinud aasta huvijuhtimist Viljandi Kultuuriakadeemias. Hille on juhendanud edukalt õpilasi Jõelähtme ning Rae valla ja Harjumaa Laululapse (2016 I koht 7-9a lauljate hulgas) lauluvõistlustel ning dirigeerinud mudilaskoore Jõelähtme ja Kuusalu valla laulu- ja tantsupeol ning ühendkoori Jüri klunkeril. 2014. aastal osales Kaari Sillamaa Muusikateatri Segakoor tema juhendamisel XXVI Üldlaulupeol, 2017. aastal XII noorte laulupeol, 2019. aastal XXVII Üldlaulupeol ja 2023.aastal XIII noorte laulupeol.

Lisaks tööle Kaunite-koolis osaleb Hille ka Viimsi Muusikaliteatri muusikalides näitleja ja muusikajuhina ning töötab Haabneeme Koolis muusikaõpetaja, kooride juhendaja ja huvijuhina. Tal on aastast 2012 laagrikasvataja kvalifikatsioonitunnistus ning on suviti Tallinna Õpilasmaleva rühmajuht. Samuti on Kaunite-kooli korraldatava Ülevabariigilise Laste ja Noorte Muusikateatrite Festivali kunstiline juht.

Hillel on 5-aastane poeg Aksel.

Sünnipäev 17. märts.
hille.savi@gmail.com

Comments are closed.