Üks kõigi ja kõik ühe eest

Muusikaline seiklusfilm A. Dumas`romaani “Kolm musketäri” ainetel, kus lapsed mängivad suuri ajaloolisi tegelasi.
Kaunite-kooli kõige esimene film!

1999

Seiklejahingega gaskooni nooruki D`Artagnani südamesoov oli saada musketäriks, sestap siirdus ta Pariisi, et oma unistus teoks teha. Juba loo alguses ristus ta tee kadrinali käsilase – krahv de Rochefort`iga ja tema kauni kaaslanna Mileediga ning üsna peatselt ka kolme sõbra – Porthose, Aramise ja Athosega, kelle osalusel algasid D´Artagnani suured seiklused, mis talle tõepoolest lõpuks ka musketärimantli tõid.

Filmis mängisid teismelised poisid-tüdrukud – peategelaste vanus mahtus 11 ja 14 aasta vahele. Seda enam oli huvitav nende mängu jälgida ja seda, kuivõrd ja kuidas said nii noored lapsed toonastest asjadest aru ja milmoel suutsid selle aja intriigidest pulbitsevaid sündmusi edasi anda.
Film vändati Pirita Kloostri müüride vahel kõigest kahe pika päevaga – filmilaagreid polnud veel olemas – ja sellega pandi alus filmide tegemise traditsioonile Kaunite-koolis.

Stsenaarium ja muusika Kaari Sillamaa, sekka üks laenatud laul Vene musketäride filmist ja mõni mujaltki ning illustratsiooniks sümfooniakatkeid Šostakovitšilt. Muusikajuht Janika Sillamaa, liikumised Iren Voites, võitlus- ja kaklusstseenid Meelis Muhu ja Jaan Lutsar. Režissöör Kalev Lepik.

Peaosades Franck Reisner, Silvo Link, Vidrik-Jaan Korp, Mihkel ja Martin Tamm, Mirja Helen Lillemets, Margit Noormets, Laura Põldma, Karli Kütaru, Ellen Kamenik, Laura Liinat, Ats Raigla ja veel – Kee Abel, Kathleen Palts, Kati Builo, Sandra Hiiesalu, Leene Korp, Eva-Liina Lepp, Getter Raidam, Bryan Velgre, Terje Tampere jpt.

Filmi näidati otse peale selle valmimist mitmeid kordi TV 3-s

Comments are closed.