Koolist

Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kool on asunud mitmetel aadressidel, kõige pikemalt – 10 aastat järjest (2009 – 2019) tegutsenud Tallinnas, aadressil Salme 12 (Salme Kultuurikeskuses). Kui Salme maja remonti läks, kolis Kaunite Kunstide Kool (nagu ka teised Salme huvikollektiivid) aadressile Aru 10/Auna 6, kus on praegune tegevuskoht. Siiski loodab Kaunite Kool millalgi tagasi Salme majja pääseda. 

Õppetöö algab septembri teisest poolest, peale hooaja avamist 15.09 suvise filmi esilinastusega, kus mängivad Kaunite Kooli õpilased.
Õppetöö kestab 32 nädalat, toimudes ka tavakooli sügis- ja kevadvaheajal. Jõuluvaheaega peab ka Kaunite Kool.
Kaunite Kooli saavad vabade kohtade olemasolul tulla õppima kõik soovijad, kes on täitnud sellekohase avalduse ja tutvunud lepingutingimustega.
Musikaalsuse ega näitlemisalaseid katseid soovijatele ei ole, küll aga peavad lasteteatrisse ja noorteteatrisse saabuvad uued liikmed tulema kohtumisele juhendajatega, kus saavad endid tutvustada, esitades ka ühe laulu ja luuletuse (võib ka proosapala).

Ajalugu

Algus
Laste Kaunite Kunstide Kooli kutsus ellu tolleaegne Tallinna Filharmoonia direktor Tarmo Leinatamm, kes tegi huvikooli loomise ja juhtimise ettepaneku Kaari Sillamaale.
3.10.1994  toimus avaaktus, kus 63-le esimesele õpilasele tutvustasid end aineõpetajad – stepptantsija Tuuli Merimaa (tants), raamatukunstnik Iivi Raudsepp (joonistamine), näitleja Peeter Oja (näitlemine) ja muusikapedagoog Kaari Sillamaa (laulmine). Pool aastat hiljem lisandus viies – keraamika, mille juhendajaks sai tuntud keraamik Georg Pogatkin. Nii see kool käima läks.

Kool liikumises ja muutumises
Niisiis alustas kool lasteaia- ja koolilastele viie erineva kunstiala (laul, tants, teater, joonistamine ja keraamika) tutvustamisega, on aga tänaseks muutunud ja arenenud ning kõik, mida algselt õpiti eraldi, on nüüd koondunud kokku kõikvõimalikeks teatritegemisteks ja/või tegelemiseks esinemiskunstidega, kus lauldakse, tantsitakse, mängitakse rolle, samas tehakse juhendajate käe all ise ka suur osa dekoratsioone, butafooriat ja rekvisiite. Lavakunstile on sujuvalt lisandunud filmid, kus päris filmimeeste/naiste kõrval saavad abilistena filmitegemise köögipoole kogemusi ka õpilased. Nii on jäädvustatud suur osa muusikalavastustest ka filmidena, mida saab nii DVD kujul kui allalaadimisega osta VIRGO poest.

Muutusi on olnud muidki – üheks tähtsaimaks tuleb lugeda Laste Kaunite Kunstide Kooli iseseisvumist, firma Sillamaa ja lapsed OÜ loomist ja Tallinna Filharmoonia hülgamist – Kaari Sillamaa nimi haakus kooli ette 1999a. Tänaseks tegutseb kool MTÜ Kaunite Kool all.

Aastate jooksul on Kaunite Koolis kasulikult vaba aega veetnud umbes 3500 õpilast, poolesaja õpetaja käe all, lavastatud palju muusika- ja draamatükke, esinetud igas vanuses vaatajaile pea kõigis suuremates linnades, teatri ja-kontserdilavadel, samuti piiri taga (Estopäevadel Lätis ja Avignoni Rahvusvahelisel Teatrifestivalil Prantsusmaal). On osaletud teleseriaalides ja BFM´i üliõpilaste filmides ning mõnede oma filmidega pääsetud ka teleekraanile. Kaunite Kooli juurde on loodud kirjastus VIRGO, mille alt on ilmavalgust näinud hulk laulikuid ja heliplaate, kus jäädvustatud õpetajate looming ning õpilaste hääled ja lauluoskus. Mitmed õpilased on leidnud tee ka professionaalse teatri- ja filmikunsti ning muusiku elukutse juurde, omandades vastava kõrghariduse kas siin ja/või välismaal.

Traditsioonid
Pika tegevusaja vältel on koolil kujunenud välja mitmed toredad traditsioonid:
1. Igasuvised laagrid – muusikalilaager ja filmilaager, mille tulemusena valmivad suvemuusikal ning järjekordne muusikafilm uue õppeaasta avapäevaks. Samuti 4-5-päevased linnalaagrid, kus õpitakse ja kantakse ette väike muusikalavastus.
2. Vabariiklik Laste- ja Noorte Muusikateatrite Festival, mille läbiviimise on Kaunite Kunstide Kool enda korraldada võtnud.
3. “Kuldse Maski Gaala” – jõuluüritus, kus muusikateatri õpilastele jagatakse auhindu Kuldne Mask, tubliduse, andekuse või õnnestunud rollide eest.
4. Jõulupidu sügissemestri ja Kevadkontsert kevadsemestri lõpetamiseks kõigi õpilaste osavõtul ja etteastumisel kõigis vanuseastmetes.
5. Muusikateatri uuslavastuste esietendused, lauljate osalemine “Laulukarussellis”, showtantsutrupi osalemine võistlusel “Koolitants”.
6. Teatrite ühiskülastused

 

Comments are closed.