„Valed abielud“ (etendus 2023)

10.00

Kategooria:

Kirjeldus

Kaari Sillamaa Müllersonide saaga II osa järgi

Libreto Kaari ja Janika Sillamaa
Muusika Kaari Sillamaa
Lavastaja, muusikajuht ja lavakunstnik Janika Sillamaa
Kaaslavastaja ja taustavideod Andrus Muuga
Koreograaf Johanna-Elise Kabel
Kostüümikunstnik Eva-Liis Lidenburg
Fonogrammid Kaari Sillamaa
Taustahääled laulsid Studio89-s Sireli Salum, Viona Vipper, Eliise Ra Tõemäe, Reio ja Priidu Leinus
ning Janika Sillamaa
Helirežissöör Franck Reisner

Lavastaja Janika Sillamaa ütleb loo kohta nii:
Maailm on pidevas muutumises. Puunuiadest on saanud droonid. Valitsusvormid ja religioonid vahetuvad. Aga inimene on ikka samasugune. Natuke rumal, natuke kõrk, peaaegu alati armunud ja peaaegu alati kannatav. Ja kui enda elu muutub igavaks või valusaks, siis on tarvis ka teiste elu ära rikkuda..

„Valed abielud“ on lugu sellest, kuidas kõik mis oleks võinud minna ühtemoodi, läheb teisiti. Sest vahel on nii, et asjad juhtuvad. Vahel on nii, et inimene, kellel on võimu, teeb teisele liiga ja vahel on nii, et tegelikult ei lähegi kõik täiesti valesti, vaid lihtsalt teistmoodi, kui me oma peas ette kujutasime..
„Valed abielud“ on ka lugu sellest, kuidas inimese tühistamine pole midagi uut. Seda on tehtud Vana-Egiptuse aegadest peale. Vahendid on teised. See võib olla kuninga soosingu kaotamine või Twitteris skandaali üles kiskumine. 1907 aastal sai seda teha mitmeti. Näiteks kohalikus väljaandes… Tükis on palju ajalehti, armastust ning arusaamatusi.

„Valed abielud“ on ka järg ühele teisele näidendile – „Tsirkus roosiaias“, mis lavastus Kaari Sillamaa Muusikateatris viimati 10 aastat tagasi. Kolm tolleaegset laps-näitlejat on nüüd suured, ning mängivad täiskasvanuid.. Ja kui mõni on lugenud Müllersonide saaga raamatuid, siis peaks lood olema tuttavad..

Laval Noorteteatri õpilased vanuses 13-23a
Peaosades Viona Vipper, Mirjam Sirak ja Grant Partasjuk
Esietendus 5.06.2023 Lindakivi Kultuurikeskuses