Muusikal „Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks” (etendus 2016)

9.0012.00

12.00
9.00
Kategooria:

Kirjeldus

„Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”
Annemarie Selinko romaani järgi.
Libreto ja muusika autor Kaari Sillamaa.
Lavastaja, kunstnik ja koreograaf Katre Jaani.
Muusikajuht Janika Sillamaa, koormeister Hille Savi.

Muusikal Marseille´i siidikaupmehe tütrest, kellesse olid armunud 19. sajandi kaks kõige mõjuvõimsamat valitsejat – Prantsusmaa keiser Napoleon Bonaparte ja Rootsi kuningas Karl XIV Johan. Esimesega oli Désirée kihlatud teisega abielludes sai aga alguse Rootsi kungilik Bernadotte´de dünastia.

Inim- ja armusuhetele kontrastiks näeb ka ajaloolisi suursündmusi, kõrgseltskonna glamuurile sekundeerib vaeste linnaosa oma kõrtside ja kerjuslastega. Ja suur osa tegelasi, kes laval laulma pandud, on päriselt olemas olnud.

Laval kõik Kaunite Kooli teatrite õpilased, lisaks vilistlased ja suuri rolle teevad ka õpetajad ja mõned külalisesinejad:
Getter Jaani (Désirée Clary, hiljem kuninganna Desideria), Artur Rassmann (Napoleon Bonaparte), Bert Pringi (Jean Baptiste Bernadotte, hiljem kuningas Karl XIV Johan), Janika Sillamaa (Josephine Beuharnais´, hiljem Prantsusmaa esimene keisrinna), Kaarel Orumägi (prints Oscar I, Désirée poeg), Reet Paavel (Letizia Bonaparte, Napoleoni ema), Hille Savi (Julie Clary, Désirée õde, hiljem Itaalia ja Hispaania kuninganna), Franck Reisner (Etienne Clary, Désirée vend), Kertu Raja (Theresa Tallien, vabadusvõitleja ja moelooja) jpt

Muusika orkestreerinud Kaari Sillamaa, bändiseaded Janika Sillamaa.
Fonogrammid salvestanud Franck Reisner (Studio89), Madis Isand (Dominus Vox) ja Elmu Värk (Matrix Studio).
Stuudiomuusikud: Lauri Lehtsaar (klahvpillid), Oliver Mazurtshak (kitarr), Martti Laas (basskitarr), Karl Helmeste (löökippild), keelpillikvartett Merlin Porkma juhendusel. Mix ja master ning helimeister saalis – Rauno Avel.

Muusikal on üles võetud Salme Kultuurikeskuse laval mitme kaameraga (juhtoperaator Virko Veskoja)