Laulumäng „Rapuntsel“ – kaanetaskus CD (2023)

20.00

Kategooria:

Kirjeldus

Laulumänguraamat „Rapuntsel” vendade Grimmide muinasjutu järgi.
Libreto ja muusika Kaari Sillamaa, kujundaja Pille Kose.

Millest jutt:
Ühes taluperes on perenaine Elisabeth lapseootel ja nähes naabri juurviljaaias peenral salateid – Rapuntsleid, tekib tal nende järele suur isu. Mees Aksel vaidleb küll vastu, läheb aga lõpuks siiski ja toob naisele neid salateid. Naabrinaine on aga tuntud nõid, kes nüüd peatselt sündivat tütart endale nõuab – asja heaks tegema. Kui laps on sündinud ja talle on nimeks Rapuntsel pandud, viibki Nõia-Ella ta kaasa ja vangistab kõrgesse torni. Et aga Rapuntslil on nii imepärased juuksed – pikad ja kuldse läikega, on tema tööks oma juustest kuldset lõnga kedrata, mida Ella siis tornist väljas müümas käib. Millalgi satub torni lähedusse käima prints ja kuulma Rapuntsli laulu. Ka näeb ta pealt, kuidas Ella torni all hüüab: „Rapuntsel, Rapuntsel – lase oma juuksed alla!“ ja kuidas nõid siis, patsi otsas kõlkudes üles tõmmatakse. Nii saab ka prints üles torni ja Rapuntsliga tuttavaks. Läbi igasuguste keerdkäikude lõppeb kõik õnnelikult ja noored abielluvad.

Kaunite Kunstide Kooli etenduses esitasid „Rapuntslit“ 6-10-aastased lapsed, seega paras materjal nii lasteaia vanematele rühmadele kui ka koolide algklasside õpilastele.
Raamatus libreto, noodid ja fotoillustratsioonid, tagakaane taskus CD laulude ja fonogrammide ja muusikaliste vahekõllidega, mida lavastaja omal äranägemisel kasutada saab.

Laulud arranžeerinud Kaari Sillamaa, kaasa aitasid ka kõik bändimehed.
Muusikaline ülevaade siit: 

 

Fonogrammid on salvestatud Studio89-s, stuudiomuusikuteks Mari Liis Vind (flööt), Merlin Porkma (viiul), Lauri Lehtsaar (klaver), Oliver Mazurtšak (kitarrid), Kaarel Liiv (bass) ja Karl Helmeste (trummid).
Helirežissöör Mattias Pärt ja muusikaline produtsent Franck Reisner.