Kertu Raja

Kertu Raja

Kertu Raja

Laste Muusikateatri vanema rühma ning Noorte Muusikateatri liikumisõpetaja ja koreograaf, Neidude showtantsutrupi juhendaja.

On “lavalaudadel suureks kasvanud”. Tuli Kaari Sillamaa Lasteteatrisse 7-aastasena. Tänu heale liikumis- ja näitlemisoskusele on Kertu nii tüdrukuna, hiljem neiuna ja ka juba õpetajana mänginud mitmeid nõudlikke rolle: Greet (“Tütarlaste kooli juhtum”), rätsep Villem (“Vahva rätsep”), Must Mõrd (“Merineitsi”), Mimmi (“Tuhkatriinu”), Lail (“Ühe armastuse lugu”), Lisette Lustig (“Valed abielud”), Tiina (“Libahunt”), Therese Tallien („Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”) jt., teenides mitmega neist Ülevabariigilisel Muusikateatrite Festivalidel nii parima tantsija, naisnäitleja, kui ka karakternäitleja preemiad.
2010 a. esilinastunud mängufilmis “Lumekuninganna” mängis Kertu Kertit. Tantsuetenduses “Romeo ja Julia” olid koos Egerth-Sören Nõmmega nii koreograafideks kui ka nimitegelastena ise laval. See töö töi festivali Grand Prix.

Kertu suurelava debüüt koreograafina oli vampiirmuusikal “Verelegend”, millele järgnesid juba “Lihavõttejänese sünnipäev”, “Salme”, “Puujala ja Ükssilma sõda”, “Lumivalgeke”, “Tuhkatriinu”, “Nukukese jõuluöö”, “Jõuluingli lugu”. Eelmisel hooajal debüteeris lavastaja-koreograafina tantsulavastusega “Teekond tundmatusse”, kus astusid üles Kaunite-kooli Noorte Muusikateatri õpilased. Tänaseks on sellest saanud ka tantsufilm “Teekond tundmatusse”, mille režissööriks oli Kertu ise.
Lisaks Kaunite-koolile on Kertu tantsuõpetaja ka Sixtinas, Hanna-Liina Võsa Muusikalikoolis ja dotE Tantsustuudios.

2016 a võitis Kertu Miss Talendi tiitli Maailmavõistlusel Miss All Nations.

Hetkel on Kertu Raja pedagoogika tudeng Tallinna Ülikoolis, .

Sünnipäev 10. veebruar

Comments are closed.