Kaarel Orumägi

Kaarel Orumägi

Kaarel Orumägi

Noorte Muusikateateri looja, lavastaja ja muusikajuht. Soololaulu õpetaja

Pärit on Kaarel Türilt. Ta on lõpetanud kohaliku Muusikakooli akordioni erialal ja Tallinna 32. Keskkooli teatriklassi.

Aastal 2012 liitus Kaarel Orumägi Kaunite-kooli Noorte Muusikateatriga, sai aga juba õpilasena üsna kiirelt muusikajuhtide kõrval koormeistriks. Täna on Kaarel Kaunite-kooli pedagoogide reas, ei põlga aga kunagi ära ka mõnd põnevat rolli, mil tenorile väljakutsuvalt nõudlik partii on esitada.

Paralleelselt Kaunite-kooliga on Kaarel Orumägi olnud Tallinna Tööstushariduskeskuse ansamblijuht ja hääleseadeõpetaja. Suureks panuseks Eesti muusika- ja teatriellu on Kaarli loodud Eesti Noorte Muusikaliteater, mille kunstiline juht, lavastaja ja helilooja ta ise on.

Kaarel Orumägi on loonud muusikat mitmele lavateosele: muusikalid „Suvelõõm“, „Suvevaheaeg – aasta kõige parem aeg“, „Hammasrataste vahel“, „Salme“, „Pärast õnnelikku lõppu“, „Tähekeste juurde“, „Sofia“jt.

Ta on mänginud/laulnud järgmisi suuremaid muusikalirolle: St. John Rivers („Jane Eyre“), Ottniel von Munk („Müllersonide kadunud sugulane“), Metsavaht („Koerhaldjas Mia“), Prints („Lumkuninganna“), Prints („Lumivalgeke“), Silver Ükssilm („Puujala ja Ükssilma sõda“), prints Oskar Bernadotte („Désirée ehk Napoleoni kihlatust Rootsi kuningannaks”) jt
Kaarel Orumägi Kaunite Kooli lavastajadebüüt sai teoks kooli juubeliaastale pühendatud etnorokkmuusikaliga „Kullaketrajad”, kus lavale astusid Kaunite õpetajad (ja mõned vilistlased)

Kaarel on kaasa teinud mitmetes seriaalides („Pilvede all“, „Kättemaksukontor“, „Ment“) ja jätkuvalt osaleb mitmete teatrite töös (Viimsi Muusikaliteater, Eesti Improteater, Teoteater) Kaarel on loonud noorte vokaalansambli Assamblee Brülee, millega on edukalt esinetud mitmetel ansamblite konkurssidel.
Sotsiaal- ja tervishoiuameti poolt tellitud Muusikaline sotsiaaldraama „Katki” on Kaarel Orumägi loodud ja lavastatud ning hetkel on lõppemas filmivõtted, mille tulemusena saabub kinolinale ka sotsiaaldraama-film „Katki”

Sünnipäev  on  13. septembril

Comments are closed.