Janika Sillamaa

Janika Sillamaa

Janika Sillamaa

Noorte Muusikateatri lavastaja ja muusikajuht.

On lõpetanud G. Otsa Muusikakooli jazz-poplaulu erialal (õp. Jaak Joala ja Kare Kauks) ja õppinud EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis lavastamist.

Tegutsenud sooloartistina, ning olnud laulja rockgruppides „The Names“ ja „Famagusta“
Ilmunud on 2 albumit: „Lootus“ (1993 produtsent Jaak Joala) ja „Täiskohaga naine“. 2013 (kirjutanud ja produtseerinud ise). Ning üle 20 singli albumite vahel, mis üllitatud eraldi või erinevatel eesti muusika kogumikel.

Laulja ja näitlejana osalenud mitmetes muusikalilavastustes, sh „Jesus Christ Superstar” (Maarja-Magdalena), „Miss Saigon” (Ellen), „Aida” (Aida), „Rent” (Joanne), „West Side Story” (Anita), „Cats” (Bombalurina), „Chess” (Svetlana),  „Jane Eyre“ (Hull Bertha), „Ooperifantoom“ (Madam Giry) jt.

Olulisemaks suurteoseks on koostöös Famagustaga kolme-vaatuseline rock-ooper „Faust“ (2011)
Veel on Janika kirjutanud muusika muinasjuttudele „Lumivalgeke“ ja „Punamütsike“ ning nii libreto kui muusika muinasjutule „Lumeeit“ laste krimilugudele „Rokkivad detektiivid”, „Mäng” ja „Kullaketrajad” (etnorokkmuusikal Kreutzwaldi järgi) , lavastanud muusikalid „Ühe armastuse lugu“, „Saladin ja Lõvisüda“ ning „Mowgli“, kirjutanud ise ja ka lavastanud sotsiaaldraama „Prügimäe Printsess“, vampiirmuusikali „Verelegend“ ja muusikali “Lumekuninganna” ning teinud kostüümikujundusi („Ühe armastuse lugu“, „Verelegend“, „Faust“, „Alice imedemaal“) ja lavakujundusi („12 kuud“, „Valed abielud“). Kaks oma muusikali on Janika teinud ka filmideks – „Verelegend” ja „Lumekuninganna”.

Janikal on eelkooliealine tütar Alma.

Sünnipäev 23. juuni.

Comments are closed.