Aaroni saar

Kaks filmi röövlite elust: 1. “Puujala ja Ükssilma sõda” ja 2. “Nõiutud loss”

2003

Aaroni ehk röövlite saare kõige kuulsam paar oli Sirlver Ükssilm oma naise – Puujala Maaliga. Nemad olid kuulsad selle poolest, et nad aina kaklesid. Lõpuks ütles kohtunik, et temal on nendest villand ja et klaarigu edaspidi omi tülisid ise. Ja ei möödunud päevagi, kui Puujala Maali kuulutas oma mehele Silver Ükssilmale sõja. Nii läks lahku 10 röövliperet – naised läksid Maali jõuku ja mehed Silveri bandesse ja läkski sõda lahti, mis kestis läbi terve 1.osa kuni leppimiseni. Kuni vanemad sõdisid, otsustasid nende lapsed minna uurima mäepealset nõiutud lossi, mis oli ilmunud sinna üleöö. Eks siis vanemad läksid lastele lossi järele – sellest räägib 2. film. Ehk lühidalt – kes on kangemad, kas naised või mehed!?

Film valmis Kurkse rannas, isegi meres ja ka Padise Kloostris ning selle ümbruses.

Stsenaarium ja muusika Kaari Sillamaa, lavastajad ja koreograafid Iren Voites ja Andrus Roos, muusikajuht Ingrid Kajak, kunstnik Mari-Leen Peep.
Režissöör Kalev Lepik.
Võttegrupp ja montaaž: Kalev Lepik, Raul Priks, Henn Liiva, Martin Taklaja

Peaosades Sirli Peeduli ja Kaarel Raidam, teistes suuremates osades Hille Savi, Hanna Jõers, Kee Abel, Susanna Epner, Erika Aus, Liisa Uibokant, Paula Viidu, Kaari Timuska, Ulla-Mari Niit ja Kristofer Viilmann, Sten Uustalu, Andrus Joala, Erik Kesküla, Franck Reisner, Johanna Vahuri, Sandra Pihlak, Laura Kukk ja Otto Link. Ja veel Silvo Link, Kadri-Riin Lillak, Tormis Laanisto, Getter Raidam, Johanna Eenmaa jt.

DVD ümbrise kujundas Mart Häelme

Comments are closed.