Muinasjutt-muusikal „Tuhkatriinu“- kaanetaskus CD (2018)

12.00

Kategooria:

Kirjeldus

Muusikali autorid on Kaari ja Janika Sillamaa, raamatu kujundaja Riina Soom.
Raamat on eelkõige mõeldud neile, kel plaanis „Tuhkatriinu” lugu lavale tuua – on ju teatritegemine üks põnev asi, mida koos sõprade ja/või klassikaaslastega ette võtta.
Ütleme ka ära, et siinsamas VIRGO poes on filmiriiulis täpselt samasuguse kaanepildiga „Tuhkatriinu” film müügil – kus on kõik samad tegelased, samad dialoogid ja samad laulud, mis raamatuski, mõnda isegi rohkem.
Filmi saab soetada – ostes allalaadimise õiguse või DVD. Tuhkatriinu rollis Getter Jaani.

Tutvustuseks:
„Tuhkatriinu“ lugu on teatavasti pärit väga ammusest ajast, juba 1.sajandil räägiti orjatarist, kelle kinga oli varastanud vaarao Ahmosise pistrik ning selle oma isandale viinud. Kinga proovisid siis nii rikkad kui vaesed tüdrukud ja lõpuks kui see omaniku leidis, kosiski vaarao naiseks samase orjatüdruku.

Meie “Tuhkatriinu” on pärit siiski hilisemast ajast – Charles Perrault`ja edasi vendade Grimmide variandi järgi. Et on vaeslaps, tema kiuslikud kasuõed ning haldjas, kelle abiga vaene tütarlaps ballile pääseb, seal printsi südame võidab ja pärast kinga proovimist tema kaasaks saab.

Raamatus libreto, laulude noodid ja fotoillustratsioonid tegelastest läbi mitme lavastuse.
CD-l raamatu tagakaane taskus on laulud ja mõned valitud fonogrammid ning instrumentaalsed vahepalad.
Trükitud trükikojas Vali Press.
Plaadil esitavad Tuhkatriinu laule Getter Jaani, Linda-Ellen Toom ja Elisabet Kruusmets, printsi laule Kasper Raidam ja Mathias Peškov ning haldjat, kes Tuhkatriinule kauni kleidi võlus ja kristallkingad kinkis – Anete Maria Kuklane ja Laura Pärtelpoeg.
Kõik muud laulud on esitatud Kaari Sillamaa Muusikateatri õpilaste ja vilistlaste poolt.
Salvestatud Studio89-s (helirežissöör Franck Reisner) ja varasemalt mõned lood Cherryland Music Studios (helirežissöör Joel Kirsimaa), mastering Koit Saarmäe.