Muinasjutt-muusikal „Merineitsi“ – kaanetaskus CD (2022)

17.00

Kategooria:

Kirjeldus

Muusikaliraamat „Merineitsi“ on valminud Hans Christian Anderseni muinasjutu ainetel ja Rakvere Linnuses toimunud suvelavastuse põhjal, kus nii tagakaane ümbrikus CD-l kui ka raamatus piltidena figureerivad Johanna-Elise Kabel (tüdrukute triost Little Mess) – merineitsi, Jaagup Tuisk – printsi ja Carmel Iris Teikari – merenõia rollis.

„Merineitsi“ muusikal – Hans Christian Anderseni muinasjutu järgi – sai loodud juba 2005a. ning seda on hiljem neli korda uuesti lavastatud, enne kui see lõpuks kaante vahele sai. Muusikalis on värvikaid karaktereid ja meeleolukaid situatsioone kordi rohkem kui Anderseni muinasjutus, seega on rohkem ka laule nii solistidele, ansamblitele kui kooridele, lisaks rütmikaid tantsunumbreid.

Millest lugu räägib?

Keset suurt ookeani seisavad kõrvuti kolm kaunist saart – Palmisaar, Udusaar ja Marmorsaar – igal ühel neist asumas väike kuningriik. Palmisaare valitsejate poeg prints Patrick jalutab aga aina rannas, sest teda on köitnud kaunis merineitsi Pärl…

Samas ookeanis – mere kõige sügavamas augus elab aga merenõid Must Mõrd, kes peab plaani merede valitsejaks saada!

Nii nagu Hans Christian Anderseni loos – läheb ka meie merineitsi nõialt abi paluma – et too teeks talle jalad, nagu inimestel on. Must Mõrd on loomulikult nõus, aga tingimusel, et Pärl talle oma hääle vastu annab…

Raamatus libreto, noodid ja tagakaane taskus CD koos kõigi laulude ja osade fonogrammidega.

Muusikali libreto ja muusika autor on Kaari Sillamaa, muusikalised produtsendid CD valmimisel on Janika Sillamaa, Kaarel Orumägi ja Franck Reisner.
Kujundaja Pille Kose, kaane kujundaja Andrus Muuga.
Raamat valmis trükikojas Vali Press, muusikaline materjal salvestati Studio89-s.

Lisaks Johanna-Elise Kabelile, Jaagup Tuisule ja Carmel Iris Teikarile laulavad CD-l veel paljud Kaunite Kunstide Kooli Muusikateatri õpilased, vilistlased, õpetajad ja ühes loos ka mudilased.
Fonogramme mängisid:  Kaarel Orumägi (klahvpillid), Kusti Lemba (kitarrid), Martti Laas (basskitarr), Karl Helmeste (trummid).
Lendkala laulu fonogramm Virgo Jaani (1/2 Mind OÜ)
Seltskonnatants salvestati keelpillikvartetiga koosseisus Tiina Mäe (I viiul), Kati Meibaum (II viiul), Kristian Plink (tšello), Mingo Rajandi (kontrabass).
Veelasteaia fonogrammi mängis Laura Lindpere (kannel).
Helirežissöörid Franck Reisner ja Andrus Muuga.
Masteri tegi ja CD-d valmistas Koit Saarmäe Matrix Studiost.