Lumivalgeke – muusikali komplekt

20.00

Kategooria:

Kirjeldus

Kes küll ei teaks muinasjuttu Lumivalgekesest ja seitsmest pöialpoisist – nii algavad enamasti kõik „Lumivalgekese“ raamatute või lavateoste tutvustused. Meiegi loo puhul on see nii.

Millalgi – ligi 15 aastat tagasi uuris Kaunite Kunstide Kool võimalust saada luba esitada Disney-Churchilli „Lumivalgeke“ oma Laste- ja Noorteteatriga. Vastus agentuuri poolt tuli järgmine: Disney ei anna esituseks luba – isegi raha eest, parem kirjutage ise oma „Lumivalgeke“

Nii sai tehtud. Kaari Sillamaa – võttes aluseks vendade Grimmide loo – tegi libreto ja Janika Sillamaa tegi muusika. Esimese lavastuse põhjal (lavastaja Katre Jaani), sai kuuldemängu plaat, kus nimitegelasena laulab/kõneleb Hele Kõrve (siis veel Kõre), printsina astub üles Mikk Saar, Kurja Kuningannana Tanja Mihhailova, Lumivalgekese emana autor Janika Sillamaa ise. Lisaks Muusikateatri õpilased pöialpoiste ja muudes rollides.

Mõni aeg hiljem nägi trükivalgust ka muusikaliraamat „Lumivalgeke“, mille tagakaane vahel ümbrikus CD laulude ja osade fonogrammidega. Selleks ajaks oli lugu lavastatud veel mitmel korral ja nii laulavadki plaadil neli erinevat Lumivalgekest (s.h ka Getter Jaani ja Hille Savi) ning teised tegelased, samuti mitmetes esitustes.
Muusikaliraamat „Lumivalgeke“ tuli nüüd uuesti trükist, sest vahepeal oli see lihtsalt otsa saanud.

Nii et mõlemad – nii kuuldemängu CD ja raamat – libreto, nootide ja CD-ga on mõlemad jälle müügil. Ehk et – üks ja sama materjal kahel kujul. Komplektina veidi odavamalt kui eraldi.