Kui Kuldseid Maske jagati

Jõuludest on juba hulk aega möödas, aga Kaunite-kooli auhinnagala tulemused on ikka veel kirja panemata – kuigi kõik rõõmu- ja kurbusepisarad on ammu valatud ja ära kuivanud.
Parandame nüüd kiirelt selle vea ära:
Niisiis jõulueelne Kuldse Maski Gala eeskava oli seekord Shakespeare´i-hõnguline – Janika Sillamaa lavastatud ja Noorteteatri esitatud oma tuntud headuses – oli komöödiat, tragöödiat, tantsu (lav. Kertu Raja) ja võitlust (lav. Andrus Muuga) – kõike seda, mis tol ajal oli igapäevane nii teatrilavadel kui päris elus.

Lisanumbri andsid solfedžorühmad, kes esitlesid vastostetud rütmipillide komplekti, millele koguti raha aasta tagasi Maski Galal. Meenutuse sellest tegi korjanduse korraldaja, kooli vilistlane Marleen Vitsut.
Lastele olid pillimängus abiks tulnud ka trummiõpilane Johann Ortin Õun ja profitrummar, lapsevanem Jaanus Salm bongodel, laulusolist oli Lasteteatri poiss Mathias Peškov.

Siiski oli õhtu oodatuim ikkagi auhindade jagamine ise, mille tulemused olid selgunud nii õpilaste kui ka õpetajate ühise hääletuse tulemusena, erandina mõned silmapaistvad saavutused ja üllatajad, mille määramine on vaid õpetajate ainuõigus.
Traditsiooniliselt andsid osad auhinnad üle eelmise aasta võitjad, osad auhinnad ka juhendajad-lavastajad.

Ja siin siis seekordsed pärjatud õpilased:
Kuldne Mask – näitleja auhind nii teatrilaval kui kinolinal.
Lasteteatri noorema rühma parimad poiss- ja tüdruknäitleja olid Ralf Oliver Purje ja Marta Kitter, säravad karakternäitleja ja uustulnuk vastavalt Pille-Triin Trumm ja Mathias Peškov.

Lasteteatri vanema rühma parimad poiss- ja tüdruknäitleja – Hugo Sebastian Sulger ja Lorelai Kreis, säravad karakternäitleja ja uustulnuk vastavalt Viona Vipper ja Teele Kivirähk.
Lavastaja ja trupijuht Hille Savi soovis esile tõsta ka aasta üllataja ja selle kuldse maski sai Nikolas Sild.

Noorteteatri parimad mees – ja naisnäitleja olid Mark Oliver Rahn ja Karita-Liis Grassmann, säravad karakternäitleja ja uustulnuk vastavalt olid Alice Trükmann ja Eliis Rebane.
Lavastaja ja trupijuht Janika Sillamaa andis ka aasta üllataja maski – selle sai Mirjam Lantin.

Grand Prix auhindu nii pea- kui kõrvaltegelasele sel korral välja ei antud, aga anti Kuldne Mask Aastate töö eest ja selle sai Marian Perkmann. Meenutuseks – Aastate töö auhinna saab anda õpilasele kes on Kaunite-koolis käinud üle 7 aasta ja lisaks paljudele mängitud rollidele on tal ette näidata ka panus kulisside- ja kaadritaguses tegevuses. Marian on olnud kostümeerija ja rekvisiitor, ka koreograaf  ja lavastaja assistent (linnalaagrites), lisaks ka väiksemate laste kasvataja (filmilaagrites).

Kuldvõtmeke (viiulivõtmeke) – solisti auhind.
Vokaalse arengu eest pälvisid selle Eliise Ra Jurtshenko ja Maria Paavel Lasteteatrist ning Anete Salu Noorteteatrist.
Parima solfedžoõpilasena sai võtmekese Maarja Malva Lasteteatri nooremast rühmast.

Kuldkingake – tantsija auhind
Selle vääriliseks tunnistati sel korral Lucia Lass ja Sonja Viktoria Ustav Lasteteatrist ning Linda Ellen Toom Noorteteatrist.

Kotkas tõuseb lendu – auhind õpilasele, kes on valitud näitlema juba professionaalses teatris või filmis. Auhinna sai Rauno Jonas Küngas osaluse eest mängufilmis “Polaarpoiss” ja Theatrumi lavastuses “Talvevalgus”

Veel jagati kommikarpe järgmistele õpilastele ja peredele:
Aastate pered nimetati seekord selle järgi – kellel käinud rohkem kui üks laps Kaunite koolis rohkem kui 5 aastat ja auhinnad said perekonnad Roolaht (lapsed Maria Katarina ja Martin Alexander) ning Õun/Vipper (lapsed Viona ja Johann Ortin)

Aasta abilisteks nimetati järgmised õpilased: Triin Pirso, Eva Maris Küngas, Marian Perkmann, Alice Trükmann, Mark Oja, Astrid Näälik ja Johanna-Elise Kabel, viimane tubli töö eest tantsurepetiitorina, ülejäänud aga kostümeerijatena.

Koolijuht Kaari soovis sel korral anda välja ka auhinna aastate pikkuse sponsorluse eest firmale Nobitex, mis järjepidevalt on etenduse õmbluspoolt varustanud paelte, pitside, lukkude ja muu vajalikuga. Esindaja – Jaanika Ambur – Brigitta ema.

Kui auhinnad jagatud, ootas kõiki veel traditsiooniline Loterii, Lauake Kata End ja Jõulupakkide nurk, kust kõik õpilased vaheajaks kommid kaasa said. Tantsusaali seintelt oli aga soovijatel võimalik lugeda igasuguseid huvitavaid seiku Shakespeare´i aja kohta – nii kommete, moe kui ka nimekate inimeste kohta.

Comments are closed.