“Läbitantsitud tallad” Vääna-Jõesuu kooli õuel 9.07

Sellesuvine muusikalilaager toimub sedakorda Vääna-Jõesuu Koolis ja lavastamisele tuleb Grimmide tuntud lugu “Läbitantsitud tallad”, mida esitatakse nii kohalikule rahvale kui ka laagerdajate vanematele ja külalistele 9. juulil kell 14.00 ja 17.00.

“Läbitantsitud tallad” on – nagu paljud teisedki Grimmide muinasjutud, pakkunid inspiratsiooni nii teatri- kui filmilavastajatele. On neid ka ümberkujundatud ja muudatusi sisse toodud, kesksele kohale kogu loos on aga ikka jäänud printsessid, kes öösiti oma kingatallad läbi tantsinud.
Kaunite-kooli versioon sellest muinasjutust on samuti vanaaegsest üsna erinev.
Et tegu muusikaliga, on selge nagunii – eriliseks muudab loo aga see, et autor (Kaari Sillamaa) on selle moodsasse võtmesse pannud, mis asjale omajagu vürtsi lisab.

Lugu  saab alguse tänapäeva klassi õpilastest, kes koos õpetajaga vanades lossivaremetes ekskursioonil on. Klassi pop-tüdruk Kai ja oivik-nohik Taavi eksivad lossi käikudesse ära ja satuvad muinasjutu kuningriiki. Sealt aga algab juba Grimmide lugu: kümme printsessi käivad öösiti kusagil tantsimas, kus nende kingatallad ära kuluvad.

Mõned aastad tagasi on sama versioon juba publiku ees olnud, filmgi on sellest vändatud (režissöör-lavastaja Katre Jaani). Aga aegajalt on ikka hea juba tehtud asjade juurde tagasi pöörduda ja neid uuesti avastada.

Nii et muusikalilaagris avastamisrõõmu jätkub ja kingatallad sulavad ja kõrbevad jätkuvalt, sest printsesside tantsupõrandaks on Põrguvürstinna Morianna katla kaas, mille all lõõmab elustuli.

Lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf  ja koormeister Kaarel Orumägi, kunstnikudebüüdi (lava ja kostüüm) teevad Noorteteatri õpilased Eva Maris Küngas ja Asko-Robert Meola.
Laval 36 rõõmsat muusika ja teatrilembelist laagrilast vanuses 7-15 a.

Comments are closed.