Kingakese kaotamise ja leidmise lugu

Eks me kõik ju teame kuulsat muinasjuttu Tuhkatriinust, kus õelad võõrasõed ja kuri kasuema vaese tütarlapse elu kibedaks tegid, kuidas Haldjas talle tõlla ja kauni kleidi võlus ning teda siis ballile Printsiga kohtuma saatis.

Legend “Tuhkatriinust” on tegelikult väga vana, erinevaid teisendeid on avastatud Hiina, Korea, Filipiinide jt maade muinasjuttude kogumikest. Vanima legendi on pannud kirja vana-Kreeka ajaloolane Strabon (1.saj.) ja see räägib loo orjatar Rhodopist, kellele isand ilusa tantsu eest kinkinud kulla ja vase sulamist kingad. Kord jões supeldes, kui kingad olid kivile tõstetud, varastas vaarao Ahmosis II pistrik ühe kinga ära ja viis peremehele. Ahmosis II käis läbi kõik ümbruskonna majad, kuulutades, et kellele too king jalga läheb, saab tema naiseks. Kinga tulid proovima kõik tütarlapsed – nii ülikud, teenijad kui ka orjad. Rhodopis tõi aga kaasa ka teise kinga ja saigi nii vaarao kaasaks.

Meie muusikali aluseks siiski on võetud Euroopa hilisem variant – vendade Grimmide oma, kus Tuhkatriinu lossist põgenedes kaotab trepil kingakese, mille Prints siis jällegi üles korjab ja selle järgi tütarlapse lõpuks uuesti ka leiab.

Libreto ja muusika autorid Kaari ja Janika Sillamaa, lavastaja ja muusikajuht Hille Savi, koreograaf Kertu Raja. Nimiosas Linda Ellen Toom, teistes osades Gerda Triin Hääl, Carolina Nellis, Brittany Krijer, Franck Reisner, Kaarel Raidam jpt Kaunite kooli õpilased ja vilistlased.

Al Bastione suvelaval näeb “Tuhkatriinut” kahel korral – 14. ja 28. augustil algusega kell 12.00. Piletid on juba Piletilevis müügil

Comments are closed.