Kertu Raja

Kertu Raja

Kertu Raja

Laste Muusikateatri vanema rühma ning Noorte Muusikateatri liikumisõpetaja ja koreograaf, Neidude showtantsutrupi juhendaja.

On “lavalaudadel suureks kasvanud”. Tuli Kaari Sillamaa Lasteteatrisse 7-aastasena. Tänu heale liikumis- ja näitlemisoskusele on Kertu nii tüdrukuna kui ka hiljem neiuna mänginud mitmeid nõudlikke rolle: Greet (“Tütarlaste kooli juhtum”), rätsep Villem (“Vahva rätsep”), Must Mõrd (“Merineitsi”), Mimmi (“Tuhkatriinu”), Lail (“Ühe armastuse lugu”), Lisette Lustig (“Valed abielud”), Tiina (“Libahunt”) jt., teenides mitmega neist Ülevabariigilisel Muusikateatrite Festivalidel nii parima tantsija, naisnäitleja, kui ka karakternäitleja preemiad. 2010 a. esilinastunud mängufilmis “Lumekuninganna”, mängis Kertu Kerit. Tantsuetenduses “Romeo ja Julia” olid koos Egerth-Sören Nõmmega nii koreograafideks kui ka nimitegelastena ise laval. See töö töi festivali Grand Prix. On tantsinud ka Terje Treimanni tantsukoolis Carina. Hetkel osaleb Tartu Üliõpilasteatri lavastuses “Pärast kaldkriipsu”.

Kertu suure lava debüüt koreograafina oli vampiirmuusikal “Verelegend”, veel on ta olnud tantsurepetiitor muusikalile “Lumivalgeke” ning koreograaf lühinäidendeile “Lihavõttejänese sünnipäev” ja “Pöial-Liisi”. Eelmisel hooajal debüteeris lavastaja-koreograafina tantsulavastusega “Teekond tundmatusse”, kus astusid üles Kaunite-kooli Noorte Muusikateatri õpilased.

Sünnipäev 10. veebruar

Comments are closed