Hille Savi

Hille Savi

Hille Savi

Laste Muusikateatri vanema rühma lavastaja ja muusikajuht, Mudilaste laulu- ja näiteringi juhendaja, väikelavastuste lavastaja ning Segakoori dirigent.

Laste ja Noorte Muusikateatris mänginud 6-aastasest peale, seega kasvanud lavalaudadel. Tänu nüansirikkale sopranile on paljudes lavastustest teinud vokaalselt keerulisi rolle: Okasroosike (“Okasroosike” – peaosa), Ingel (“Prügimäe Printsess”, mille eest Laste Muusikateatrite Ülevabariigilisel Festivalil pärjati parima kõrvalosa tiitliga), Leedi Hannah (“Saladin ja Lõvisüda”), Margareta (“Faust” – naispeaosa) jpt.

Juhendajana on Hille töötanud lavastustega: koormeistrina: “12 kuud”, “Verelegend”, “Jane Eyre”, “Faust”, “Ühe armastuse lugu”, muusikalise juhina: “Läbitantsitud tallad”, “Lumivalgeke”, “Printsess Okasroosike”, “Lumeeit”, “Pöial-Liisi”, “Puujala ja Ükssilma sõda”, lavastaja ja muusikalise juhina: “Aladdini imelamp”, õuduskomöödia “Mäng”, “Tuhkatriinu” ja linnalaagri muusikalid “Puujala ja Ükssilma sõda”, “Lumivalgeke”, “Vahva rätsep”, “Printsess hernel” ja “Keisri uued rõivad”, väikelavastused lasteaedadesse “Karuema kool”, “Jõuluingli lugu”, “Mardisandi seiklused Kadrilinnas”.

Hille on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja omab haridusteaduse magistrikraadi muusikapedagoogikas. Soololaulu on Hille õppinud Ita-Riina Pedaniku juures ja osalenud tema juhendamisel edukalt erinevatel maakondlikel, kui ka rahvusvahelistel lastelauluvõistlustel. Samuti on ta laulnud Lasteekraani Muusikastuudios, Tallinna Reaalkooli erinevates koorides ja ansamblites. Samuti õppinud aasta huvijuhtimist Viljandi Kultuuriakadeemias. Hille on juhendanud edukalt õpilasi Jõelähtme valla ja Harjumaa Laululapse (2016 I koht 7-9a lauljate hulgas) lauluvõistlustel ning dirigeerinud mudilaskoore Jõelähtme ja Kuusalu valla laulu- ja tantsupeol. 2014. aastal osales Kaari Sillamaa Muusikateatri Segakoor tema juhendamisel XXVI Üldlaulupeol.

Lisaks tööle Kaunite-koolis osaleb ka Viimsi Muusikaliteatri muusikalides näitleja ja koormeistrina ning töötab Jüri Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja mudilaskoori dirigendina. Tal on aastast 2012 laagrikasvataja kvalifikatsioonitunnistus ning on suviti Tallinna Õpilasmaleva rühmajuht. Samuti on Kaunite-kooli korraldatava Ülevabariigilise Laste ja Noorte Muusikateatrite Festivali kunstiline juht.

Sünnipäev 17. märts.
hille.savi@gmail.com

Comments are closed