Laagrid

Traditsioonilised linnalaagrid toimuvad Salme Kultuurikeskuses ja seda ka 2017 aasta suvel:

Need on 5-päevased teatrilaagrid, kus käiakse koos iga päev kella 11.00-st 18.00-ni ja õpitakse selle lühikese ajaga selgeks üks laulude ja tantsudega lühinäidend. Viimasel päeval kantakse see vanematele ja sõpradele ette.

2017 a suvel on kavas järgmised linnalaagrid 25-le 6-16-aastasele (kooli)lapsele:

12.-16. juunil moodne muusikal “Hunt ja 7 kitsetalle”, kus vanast tuntud Grimmide muinasjutust on pärit küll põhitegelased ja -tegevused, kuid need kõik on tõstetud tänasesse aega. Nii ei ela kitsetalled mitte matsamajakeses, vaid kaasaegses ühepere-elamus, õpivad loomade koolis ja Kitseema töötab kohalikus telekanalis diktorina. Loomade külas on poed ja kohvikud ning laadaplatsil on suvepidustusteks püsti pop-bändi lava. Moodne hunt – diskor-Uugu, kes küll kitsetalled alla neelab, ei lähe täiskõhuga mitte põõsa alla põõnutama vaid lavale plaate keerutama. Asjasse sekkuvad ka politseinikud – sead Röh ja Ruik, sotsiaalhoolekanne ja muud tähtsad instantsid!
Värvikaid tegelasi ja juhtumusi on küllaga, nii et kõigil laagerdajatel leidub laval tegevust.
Moodsa muusikli lavastab Kaari Sillamaa, dekoratsioon ja rekvisiidid pannakse kokku kogu trupiga ja süüa saab ka – iga päev kell 14.00 on soe lõuna.

21.-25. augustil laulumäng “Saabastega kass” – Ch. Perrault muinasjutu järgi, mis viib näitlejad ja vaatajad musketäride romantilisse aega. Vana Mölder jagab enne surma varanduse oma 3 poja vahel ja jätab noorimale – Philippe`ile päranduseks vaid Kassi. Kurvastava Philippe`i üllatuseks oskab Kass rääkida ja osutub üldse nutikaks. Ajanud jalga saapad ja pähe kübara, püüab Kass metsast Tedrekana, õpetab selle näuguma ning kingib ta siis kuningas Louis`le, kellel on kirg eksootiliste lindude vastu. Edasi jätkub lugu juba kiires tempos – „uppumisohus“ Philippe päästetakse õuedaamide poolt, ta kohtub printsess Mariega, noored armuvad ja et noormehest vääriline kosilane saaks, vabastab Kass maakonna kaunima lossi, neelates alla selle peremehe – Inimsööja, kes edevusest ja rumalusest end  hetkeks hiireks moondab.
“Saabastega kassi” õpetavad selgeks ja panevad lavale Kaunite-kooli noored õpetajad Merlin Porkma ja Siiri Pappel.
Nagu ka eelmise laagri puhul – tehakse lavakujundus ja valmistatakse/otsitakse rekvisiidid koos kogu laagritrupiga. Kuna on tegemist “kostüümidraamaga”, palume riietamiseks appi Noorteteatri kostüümilao teadlikumad jõud.
Soe lõuna on ka loomulikult paketi sees!

Linnalaagrite maksumus on 90.-, millest koha broneerimiseks vaja tasuda 30.-
Linnalaagrisse soovijail kirjutada kaari.sillamaa@gmail.com

Lisaks on tulemas veel ka järgmised suvelaagrid.
Kooli Lasteteater korraldab muusikalilaagri, mille tulemusena valmib muusikal “Läbitantsitud tallad” vendade Grimmide ainetel.
Laager toimub Vääna Jõesuus 5.- 9. juulil, kusjuures etendused (kell 13.00 ja kell 17.00) kantakse ette
9. juulil kohapealsel vabaõhu laval.
Loo on kirjutanud Kaari Sillamaa, lavastab Hille Savi, kes ise on ka muusikajuht, koreograafina proovib kätt (jalga) Kaarel Orumägi, korralduslikke abilisi on ka Noorteteatrist – kostümeerijaks tuleb Mark Oja, rekvisiitoriks Doris Vahtra jne
Laagri maksumus on 180.- ja mõeldud vanusele 7-15a.
Laagrisse soovijail kirjutada kaari.sillamaa@gmail.com

Suve keskel – tavaliselt juulikuus – tehakse Kaunite-kooli filmilaagreid, mille tulemusena valmib film mõnest varasemast lavastusest, mis on hästi õnnestunud ja väärib jäädvustamist.

2017 aasta 26.-30. juulil  vändatakse filmiks Noorteteatris mitmeid kordi lavastatud tantsuetendus “Teekond tundmatusse”, mille süžee on kirjutanud Kaari Sillamaa ja muusika Virgo Sillamaa.
Koreograaf on Kertu Raja, kes teeb käesoleva materjaliga ka oma režissöör-lavastaja debüüdi.  Operaator  Aivo Rannik, kes meie trupiga on koostööd teinud ka filmiga “Libahunt”, valgustaja Kaunite kooli vilistlane Kasper Raidam. Varasemalt on tantsulavastust tehtud kahel korral, koreograafideks Kee Abel ja külalislavastaja Katrin Krause.
Lugu on sotsiaalteemaline fantaasiatükk ratastoolitüdrukust ja tema haigusega võitlemisest tundmatul teekonnal läbi usu, masenduse,töö, lootuse jt tundmuste läbi.
Laagri maksumus on 180.-

Filmilaagrisse saab tulla 35 tantsulembelist kooliõpilast vanuses 12 kuni 20 a.
Esilinastus toimub traditsiooniliselt 15. septembril kinos ARTIS ja sellega avab Kaunite kool oma 24. hooaja.

Kõikidesse laagritesse on veel kohti.
Kirjutada kaari.sillamaa@gmail.com või helistada 5014440

Comments are closed