Laagrid

Traditsioonilised linnalaagrid toimuvad Salme Kultuurikeskuses ja seda ka 2017 aasta suvel:

Need on 5-päevased teatrilaagrid, kus käiakse koos iga päev kella 11.00-st 18.00-ni ja õpitakse selle lühikese ajaga selgeks üks laulude ja tantsudega lühinäidend. Viimasel päeval kantakse see vanematele ja sõpradele ette.

2017 a suvel olid kavas järgmised linnalaagrid 25-le 6-16-aastasele (kooli)lapsele:

12.-16. juunil moodne muusikal “Hunt ja 7 kitsetalle”, kus 27 laagrilist tõid lavale vana tuntud Grimmide muinasjutu kaasaegses võtmes.

ja

21.-25. augustil laulumäng “Saabastega kass” – Ch. Perrault muinasjutu järgi, mis veel on ees.
Lugu viib näitlejad ja vaatajad musketäride romantilisse aega. 
Vana Mölder jagab enne surma varanduse oma 3 poja vahel ja jätab noorimale – Philippe`ile päranduseks vaid Kassi. Kurvastava Philippe`i üllatuseks oskab Kass rääkida ja osutub üldse nutikaks. Ajanud jalga saapad ja pähe kübara, püüab Kass metsast Tedrekana, õpetab selle näuguma ning kingib ta siis kuningas Louis`le, kellel on kirg eksootiliste lindude vastu. Edasi jätkub lugu juba kiires tempos – „uppumisohus“ Philippe päästetakse õuedaamide poolt, ta kohtub printsess Mariega, noored armuvad ja et noormehest vääriline kosilane saaks, vabastab Kass maakonna kaunima lossi, neelates alla selle peremehe – Inimsööja, kes edevusest ja rumalusest end  hetkeks hiireks moondab.
Et veelgi rõhutada romantilist ajastut, käivad lavalt läbi ka legendaarsed musketärid D´Artagnan, Athos, Porthos ja Aramis.
“Saabastega kassi” õpetavad selgeks ja panevad lavale Kaunite-kooli noored õpetajad Merlin Porkma ja Siiri Pappel.
Lavakujundus ja rekvisiidid valmistatakse/otsitakse koos kogu laagritrupiga. Kuna on tegemist “kostüümidraamaga”, palume riietamiseks appi Noorteteatri kostüümilao teadlikumad jõud.
Soe lõuna on ka loomulikult paketi sees!

Linnalaagrite maksumus on 90.-, millest koha broneerimiseks vaja tasuda 30.-

Laagrisse on veel 1 vaba koht.
Linnalaagrisse soovijail kirjutada kaari.sillamaa@gmail.com

Lisaks on juulikuus toimunud veel ka järgmised vahvad suvelaagrid.
Kooli Lasteteatri korraldatud muusikalilaager, mille tulemusena valmis muusikal “Läbitantsitud tallad” vendade Grimmide ainetel.
Laager toimus Vääna Jõesuus 5.- 9. juulil, kusjuures etendused (kell 13.00 ja kell 17.00) kanti ette
9. juulil kohapealsel vabaõhu laval.
Loo on kirjutanud Kaari Sillamaa, lavastas Hille Savi, kes ise oli ka muusikajuht, koreograafina proovis kätt (jalga) Kaarel Orumägi, korralduslikke abilisi oli ka Noorteteatrist – lava ja kostüümikunstnikuna tegid debüüdi Eva Maris Küngas ja Asko-Robert Meola

Juuli lõpus  vändati Loksal ja sealses kaunis ümbruses filmiks Noorteteatris tantsuetendus “Teekond tundmatusse”, mille süžee on kirjutanud Kaari Sillamaa ja muusika Virgo Sillamaa.
Koreograaf – Kertu Raja, kes tegi käesoleva materjaliga ka oma režissöör-lavastaja debüüdi.  Operaator  Jako Krull, valgustaja Aivo Rannik, kes meie trupiga on koostööd teinud ka filmiga “Libahunt”.
Lugu on sotsiaalteemaline fantaasiatükk ratastoolitüdrukust ja tema haigusega võitlemisest tundmatul teekonnal läbi usu, masenduse,töö, lootuse jt tundmuste läbi.
Esilinastus toimub traditsiooniliselt 15. septembril kinos ARTIS ja sellega avab Kaunite kool oma 24. hooaja.

Comments are closed